Parašykite komentarą

Nakties vaikas: kvapusis ekstraktas “Nuo2iki4“

Net kai visai visai dar ničnieko nenutuokiau apie tai, kaip kuriami kvepalai, net ir tada nedariau tokių kvailysčių. Bet vieną tvankią rugpjūčio naktį mirtinai užsireikė kažką sumaišyt, pauostyt, o protas tokiu paros metu bent kiek apsiniaukęs… Švelniai tariant.

Normalūs parfumeriai taip nedaro. Bet aš ir nesu normali parfumerė. Jaučiausi kaip pagrindinis filmo “Kvepalai. Vieno žudiko istorija“ pagal Patrick’o Suskind’o romaną herojus. Vietoj to, kad eičiau miegot kaip visi padorūs žmonės, pasistačiau dubenėlį ir ėmiau lašint į jį vieną po kito eterinius aliejus, absoliutus, kelis lašus ataro, vėl eterinis aliejus, fiksatoriai, balzamas atskiedimui…  Nebegalėjau ištverti. Rankos pačios tiesėsi prie vieno ar kito kvapo, maišiau, nuolat uosčiau, instinktyviai atsirinkinėjau – paimu buteliuką, atsuku, įkvepiu ten slypinčios paslapties, padedu atgal į jo vietą lentynoje  ir imu kitą arba nedvejodama pilu į indelį, skaičiuoju lašus, užsirašinėju, vėl lašinu ir čia pat pamirštu kiek gi lašų ten kaptelėjau… Transo būsena. Nelašinau ant popierėlių, nedėliojau paletės, nesprendžiau to kryžiažodžio  o-kiek-ko-dėti-kas-ką-paryškina-su-kuo-dera… Mane valdė nakties dvasios arba mano instinktai. Taip per dvi valandas visai neplanuotai, nekeliant sau jokių uždavinių, nesirenkant sąmoningai krypties gimė kvepalai. Pagrindinė nata – tamsus kuminas. Sunkus, gal net kiek slogus vidurvasario nakties kvapas, kuris palaipsniui lengvėja, tarsi rytui brėkštant sklaidosi sutemos, ir vėjas  iš kažkur toli atneša  nokstančio sodo vaisių kvapą. Duslūs, kaip miegančių žmonių iškvėpuotas oras miegamajame, tikrai ne linksmi ir ne žaižaruojantys. Pavadinime labai paprastai ir teisingai užfiksuota jų kilmės istorija. Juk reikia kažkaip įvardinti. O gal ir ne visai paprastai, gal jie įkūnija tą laiką prieš aušrą…

Tai šimtaprocentiniai kvepalai, vien kvapios medžiagos, neatskiestos spiritu ar aliejais. Bet buvo labai įdomu, kaip jie elgsis sumažinus koncentraciją – mažajame mėginuke kelis lašus įpyliau tuoktis su spiritu.

Ne per seniausiai dariau kitus “Kumininius“ kvepalus. Teisingai, tvarkingai, labai apgalvotai, išuostytai, neskubėdama, kurdama atskirai visas tris gaidas, jas brandindama ir tik vėliau vieną su kita jungdama. Ir… man sunku objektyviai įvertinti, nes abeji kvepia, turi šiek tiek bendrų bruožų, juose buvo panaudota tokių pat kvapniųjų substancijų ir kartu jie visai skirtingai skleidžiasi, bet ekspromte slypi kaži kas gilesnio, slėpiningesnio.  Na, bent man taip atrodo… Tos nakties įspūdis? Nevaldomas, gaivališkas polėkis, patrauklus neteisingumas? Dabar juos tyrinėju, uostau kaip savarankiškai, visai be mano pagalbos gimusią ir nuo manęs nepriklausančią būtybę, tarsi svetimą kūrinį, kurį sukūrė man visai nepažįstamas žmogus.

Kmyniniai kuminai, palydėti rausvųjų pipirų, baltųjų greifrutų, apelsinų sulčių eteriniais aliejais labiausiai juntami pradinėse ir širdies gaidose. Kiek vėliau prabunda rožinės zambijos pelargonijos, rožės, žibuoklių absoliutas kartu su stambiažiedžiais jazminais, dar labiau gėlišku Majmū (tarti: Madžmū) ataru ir iki galvos svaigimo saldžia davana(artemisia pallens). Bazėje lieka švelnus baltasis santalas,  pačiulės, amber dervos neryškus prisilietimas, labdanas, smilkalinės bosvelijos ir kūniškas, odinis castoreum tinktūros dvelksmas. Saulė tuoj patekės, tylu, net paukščiai čiulbėti liovėsi, o tolumoj vinguriuoja vakarykščio laužo bebaigiančių plėnimis virsti žarijų plonytis dūmelis.

Va ir seiliojuosi… O kaip trumpai, trim žodžiais aprašyti kvapą? Tada lieka tik du, kvepia arba smirda…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: