Parašykite komentarą

“Šampūninis“ muilas su dilgėlių sultimis

   Antras žingsnelis muilavirystėje – šampūniniai muilai. Jais galima ir praustis, ir plaukus plauti. Tereikia perskalauti actu arba citrinos sultimis parūgštintu vandeniu. Pirmiausia, pavasarį, prisipjoviau glėbį dilgių, išspaudžiau sultis ir išviriau su jomis muilą, kvepiantį ne vien dilgėlėmis – su jomis skaniai dera pačiulė. Kiti eteriniai aliejai kompozijoje nesijaučia, jie naudoti kaip kvapo fiksatoriai,  o nardų eterinis aliejus – daugiau dėl slinkimą mažinančio, augimą skatinančio poveikio plaukų šaknims, nervų sistemą ir odą raminančio, uždegimą mažinančio, ir, sakoma, netgi spalvą atgaivinančio bei odą atjauninančio veikimo. Tikiuos, nardai gražiai draugaus su dilgėlių sultimis… Natrio laktatas susidaro muile reaguojant šarmui su pieno rūgštimi, natrio citratas – šarmui su citrinos rūgštimi. Jie balansuoja muilo pH, kietina muilą, gerina putojimą, kondicionuoja. Tokie muilai, nors ir su mažu “pariebinimu“, minkština odą ir jos visai nesausina. Apie alijošiaus gydomąsias savybes burnos daug neaušinsiu, jis ramina, mažina uždegimą, drėkina. Natūralus šilkas, vilna  veikiami šarmo ištirpsta iki amino rūgščių, kurios padeda puoselėti odą ir plaukus. Čia mano pirmas tokiam tikslui ir panašiu principu kaip keletas kitų šampūninių gamintas muilas, nesausinantis plaukų ir odos, nepaliekantis apnašų, padarantis plaukus švelnius ir minkštus.

  Ko siekiau? Žinoma, norėjau ne tik gero muilo, bet ir labai gražaus, estetiško. Hmmm, vaizdas tikrai nėra toks, kad jį norėčiau suvalgyti… Bet jausmas naudojant – tai, kas ir turi būti. Dažymų ir sintetinių šampūnų nusausinti plaukai atsigauna. Ir visai nereikia jokių kaukių ar kondicionierių. Man tai patinka…  Sudarinėdama receptą, labiausiai kreipiau dėmesį, kad muilas būtų kuo labiau kondicionuojantis, gerai putojantis ir mažai kreminis. Kremu pasitepsiu nusiprausus, man visai nereikia kad muilas atliktų kremo funkciją ir paliktų muilo plėvelę ant odos. Šildydama aliejus, tirpinau dervas. Norėjau pažiūrėti, ką jos duos muilui. Manau, kad šiek tiek stabilizuoja kvapą ir gražiai skamba greta eterinių aliejų aromatų, gal dar kažkiek gerina putojimą. Kitam muilui turiu planų, ką dar noriu ištirpinti ir išbandyti, ir ko norėčiau šiek tiek kitaip…

 Sudėtis:

  Saponifikuoti  kokosų, kukurūzų, saulėgrąžų, medvilnės, abrikosų kauliukų, avokadų, vynuogių kauliukų,  simondsijų, sezamų, puošniųjų atalių (babassu), ricinos aliejai. Miros ir benzoinos dervos, pušų sakai. Pačiulės, miros, kuminų, opopanakso, nardų, kalendros sėklų, smilkalinių  bosvelijų eteriniai aliejai. Natrio laktatas, natrio citratas. Natūralus šilkas ir vilna, himalajų druska.Augalinis silikonas, alijošiaus koncentratas, žaliasis molis, clorofilas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: