Parašykite komentarą

Universalus muilas su mastikos derva

Jis buvo “projektuotas“ kaip šampūninis muilas, taip jį ir vadinau. Visgi – kūno prausti tokiais muilais niekas nedraudžia… Atvirkščiai, man net labai patinka. Taigi vadinti universaliu ko gero daug tiksliau. Tuo labiau, kad ir plaukų kondicionieriaus vaidmenį jis taip pat atlieka. Patikėkit, esu plaukų priežiūros priemonėms tikrai labai priekabi. Bet kai pradėjau plauti savo muilais, kondicionieriaus nebenaudoju. Tiesiog nebereikia. 🙂

Jei kas skaitė mano muilinius pasakojimus  supermamų forume, turbūt jau žino ką čia rašau. Bet gi ne visi ten skaitė, tenka kartotis. Turiu dabar prigaminusi keletą panašių muilų, kiekvienas kažkuo ypatingas, ir kartų jų visų principas panašus. Geras kondicionavimas, putojimas, nedidelis kremiškumas ir nemažai plaukams ir odai labai reikalingų linolenic, linoleic riebiųjų rūgščių bei citrinos, pieno, gintaro rūgštys.

Čia pirmą kartą bandžiau panaudoti aliejuose tirpintą mastikos (pistacijų) dervą. Tai derva-guma. Norėjau fiksuojančio efekto plaukams. Dilgėliniame muile mastikos nebuvo. Plaudama plaukus vis kitu muilu, analizuoju kokie jaučiami skirtumai. Ir tikrai, mastikos derva lengvą fiksuojantį poveikį plaukams daro. Džiaugiuosi ir esu savim patenkinta. Nemačiau, kad kas nors būtų tai daręs anksčiau… Miros, smilkalinių bosvelijų dervos muile kaip ir to pat pavadinimo eteriniai aliejai kuria kvapo puokštę ir manau panašiai kaip eteriniai naudingi odai, kartu pagerina muilo fizines savybes – kietumą, putojimą. Jas tirpinu kuriame nors stabilesniame aliejuje – kokosų, palmių ir panašiai, nekarštai šildau prieš tai piestelėje sugrūstą dervą su šiais aliejais nuolat pamaišydama kol ištirpsta. Tada susveriu, supilu likusius. Patiko muiluose naudot frankinčenso (smilkalinių bosvelijų)dervos ekstraktą, labai gerai tirpsta ir nelieka jokių krisliukų.

Parašysiu tikslią sudėtį – kas norės, galės pasigaminti.  Gaminau iš 800g aliejų. Rašau procentus, tik kelis priedus vien gramais – maktelėjau juos paskui sugalvojus… Taigi – pariebinimas 3 proc. (nes plaunu plaukus). Kvapai 30g į  1 kg., taigi 24 g. NaOH pagal skaičiuoklę 119,811g. Tačiau dėjau 1 proc. citrinos rūgšties, 8g., taigi jai neutralizuoti 4,8g NaOH. Pieno rūgšties 2,5 proc., t.y. 20g., jai neutralizuoti 7,2 NaOH.  Viso NaOH – 133.46g.  Šilko gijos apie 2 proc., 14g. Vilna apie 2 proc., faktiškai dėjau 16g. Vanduo 304g.

Skvalano pabaigoje į pėdsaką 3proc., 24g. Jame disperguota 3-4proc. alijošiaus koncentrato x200 ir vitamino E apie 4g (0,5proc.). Eterinių aliejų mišinys (iš anksto, savaime aišku, susisvertas) į pėdsaką: šiurkščiųjų kedenių CO2 1g., Nerolio eliksyras 2g., aviečių lapų (raspberry leaf) absoliutas apie 1,5 g., erštėtuogių CO2 2g., kopaibų balzamas 3 g., palmarozų EA 1g., imbierų EA 2 g., rožmedių EA 1,5g., opopanakso 1 g., labdano absoliuto spiritinio 20proc. tirpalo 1g., amber EA 4g., medetkų CO2 0,5g., shisandrų CO2 0,5g. Kartu dar įmaišiau 4-5g. brokolių aliejaus. Vienas šaukštas medaus irgi lepteltas buvo.

Aliejai: vynuogių kauliukų 4 proc. (32g), puošniųjų atalių (babassu) 20proc. (160g), ricinos 12 proc. (96g), kokosų 10 proc. (80g), abrikosų kauliukų 29 proc.(232g), sezamų 2 proc.(16g), murumuru 11 proc.(88g), erškėtrožių 12 proc(96g).

Dabar, kaip juos vadinu, muilo “skaičiukai“. Mano galva, aliejus visaip galima kaitaliot, bet plaukams jie turi būti į šituos daugiau mažiau panašūs. HARD 37, CLEANS 29, COND 60, BUB 40, CREAM 19, IOD 76, INS 143. Žinoma, IOD parametras norėtųsi kad būtų mažesnis, bet – tada neišeina panaudot kai kurių plaukams ir odai vertingiausių aliejų, arba jų turi būti labai labai mažai… Nesugedo muilas, viskas su juo tvarkoj. Rūgštys: lauric 20, myristic 9, palmytic 7, stearic 2, ricinoleic 11, oleic 27, linoleic 18, linolenic 4.

Va ir viskas. Surašyt ne mažiau darbo negu padaryti… 🙂 Gal dar kokio vieno su dideliais kiekiais rūgščių taip smulkiai parašysiu, visų tikrai ne, nes ir panašūs, ir darbo daug, ir abejoju kad kas darytų tokias sudėtingybes 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: