Parašykite komentarą

Gamybos paslaptys: mano pamėgtas emulsinimo derinukas

Kai iš už jūrų marių (tiesioginiausia prasme) atkeliavo siuntinys su Ice sunflower (INCI: sunflower wax, sodium polyacrylate) emulsikliu, visus kitus žiūriu kad palikau nuošaly iki rudens. Ir beveik visada jį naudoju derinyje su hidrolizuotu (vandenyje tirpiu) lecitinu be GMO iš vaistinės. Taigi su šiais dviem komponentais bus keletas receptų – papasakosiu, kaip juos patogiausia naudoti.

Įmanomi įvairiausi deriniai. Gamintojo duomenimis, Ice sunflower galima naudoti nuo 5 iki 10 procentų. Kartu su lecitinu naudoju 3-5 proc. emulsiklio ir 2-5proc. lecitino. Ką tai duoda? Emulsiklis draugauja su mažai aliejų, apie 10 procentų. Lecitinas leidžia tą procentą šiek tiek padidinti (išbandytas, stabilus su 15 proc. aliejų, daugiau dar nerizikavau), pagerina drėkinimą ir kartu su emulsikliu kuria “antros odos“ efektą, leidžia pasigaminti stabilią, malonios tekstūros  emulsiją su mažesniu emulsiklio kiekiu. Lecitinas  veikia kaip papildomas kosmetinis aktyvas, turintis odai raminantį poveikį ir pagerinantis kitų aktyvių komponentų įsisavinimą.

Rusakalbiuose forumuose skaičiau kad lecitinas daugeliui labai sutrumpina kremo tinkamumo naudoti terminą (tiksliau, su juo greit viskas genda).  Gal tai daugiau tinka  riebaluose tirpiam lecitinui? Man su sausu jokių problemų nekilo, kremą baigiu sunaudoti, jam apie du mėnesius.

Kaip darau? Susiskaičiuoju, pasveriu ir pamerkiu lecitiną ir emulsilį visame arba dalyje numatyto skysčio. Lecitinas brinksta mažiausiai pusvalandį. Tuo metu susimatuoju, pasisveriu kitus igredientus. Vis pamaišau, kad neliktų ant indo sienelių prilipusio ir neištirpusio lecitino. Susiformuoja gana tiršta, vientisa, kreminė masė. Gaminant su jais, intensyviai plakti, maišyti nebūtina. Jei reikia, galima šildyti, jei nebūtina – kai viskas susijungia, pilti ir įmaišyti aliejus, tada aktyvus, eterinius, konservantus. Ir vis pakaušį pasikrapštydama galvoju, kad gal ne šiaip jie susimaišo, o gaunasi kitoks, naujas, su unikaliomis savybėmis emulsiklis “Leci-ice“…

Štai taip atrodo Ice-sunflower ir lesitino granulės, ką tik užpiltos hidrolatu ir truputėlį pamaišytos.

O čia gražus lygus mišinukas, kai lecitinas pilnai ištirpsta. Dabar jau galima pilti aliejus, jei reikia, arba pasigaminti pvz. pudrą visai be jų – įdėti tik pigmentus (tada nenaudokit aktyvų, nes greičiausiai pavandenys gaminukas, tik EA ir konservantą, kol kas pagal mano patirtį taip…).

 

 

 

Štai kaip atrodo kremas veidui (emulsiklis 3 proc., lecitinas 5, lengvi aliejai 15). Kremo receptą įdėsiu atskirame  įraše 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: