Komentarų: 1

Dvispalvis laurinis muilas

Va, ir kodėl niekas mano klaidos neatranda? Praleidau recepte kokosų aliejų. Norėjau vėl gamint, vedžiau procentus į skaičiuoklę ir pamačiau kad kažko trūksta…  Jau pataisiau. 🙂

Ką gi, visiems labiausiai rūpi dvispalvis laurinis muilas. Gerai! Tiksliau, gimė jis kaip laurų ir argano aliejų muilas. Dariau du muilus, po 400g. kiekvienas, su 2 proc. pariebinimu, kvapai apie 25g į 1 kg aliejų (apie, nes kai kur nesižudau dėl pernelyg didelio tikslumo. Juk kiekvieno aliejaus saponifikacijos indeksas skaičiuoklėse – gana apytikslis, sutartinis vienetas). Šarmo tirpalo, aliejų mišinio dariau po du, susižymėjau indus.

Bendri, abiejose dalyse vienodi priedai: po 2 proc.(po  8 g) natūralaus šilko gijų, ištirpintų kartu su 5 proc.(po 20g) citrinos rūgšties, 5 proc. (po 20 g) pieno rūgšties, vandens ir šarmo (NaOH) tirpale. Dariau du tirpalus atskiruose induose, nes nerizikavau pilstyti mišinio iš vieno, nes čia keliais gramais suklysti nesinorėjo, kad vienai daliai nekliūtų daugiau kitos sąskaita. Šilkas sunkiai tirpo – maži kiekiai, greit atvėsta, tai teko pašildyti. Visada šildau, jei šilkas nepasiduoda, ir visad suveikia. Papildomas NaOH pieno rūgšties neutralizavimui – 1 gramui citrinos rūgšties neutralizuoti reikia pasiskaičiuoti 0,6 g NaOH, 1 gramui pieno rūgšties (80proc.) 0,36 NaOH arba (100proc.) 0,44 NaOH. Taip gaunamas natrio citratas ir natrio laktatas, abu maisto pramonėje, farmacijoje naudojami kaip konservantai, pH reguliatoriai. Natrio citratas drėkina, kondicionuoja, natrio laktatas veikia antimikrobiškai, duoda muilui papildomo kietumo, plastiškumo, muilas būna mažiau trapus (paauglys sūnus juo plauna galvą, aprimo riebi galvos odos seborėja). Tirpinant nereikėtų palikti ir nueiti, geriau vis pamažu pamaišyti, nes šiek tiek iškrenta citrato, laktato baltų drumzlių pavidalu. Atsargiai, kad neapsitaškyčiau, šiek tiek sumaigiau jas šaukštu, o kas liko išsimaišė plakant muilą.

10g mastikos dervos, 3 g. frankinčenso ekstrakto (išvalytos dervos, geriau tirpsta), 2 g elemi dervos, ištirpintos kokosų aliejuje, kuris įskaičiuotas į receptą, padalinta per pusę ir panaudota abiems dalims aliejų mišinyje. Jose kokosų procentas skirtingas, tai vienai reikia po to dar įpilti trūkstamą iki apskaičiuoto kiekį. Tirpinau kartu nes taip man patogiau buvo, o paskui pasvėriau ir pusę nupyliau.

Į pėdsaką: po 1,5 proc. ( 6g)AZ riebaluose tirpaus lecitino, po 3 proc. (12 g) skvalano, su ten pat disperguotu po 1g (0,4 proc.) 200x alijošiaus koncentrato, po 3g vitamino E (0,75 proc.), po 1 g(0,4 proc.) rozmarinų ekstrakto – ir dėl aliejų apsaugos nuo oksidacijos, ir dėl to kad rozmarinai gana gerai veikia plaukų šaknis, gerina kraujotaką, stabdo slinkimą. Pasidariau taip pat du indelius iškart.

Eterinių aliejų mišinys: laurų 10g., melsvųjų cinamonų 1g., stambiažiedžių nardų 3 g.(tai ypač naudingas plaukams eterinis aliejus, turintis labai senas naudojimo tradicijas. Plačiau apie jį papasakota Kvapų namų puslapyje), kalendrų sėklų 2 g., actekinių serenčių 4 g., kopaibų balzamo 5 g., truputis briedragių absoliuto (keli lašai).

“Laurinės“ dalies gamyba ir aliejai: vietoj vandens naudojau Aloe sultis iš Vynotekos 100proc., su alijošiaus gabaliukais, taigi jas reikėtų “sublenderiuoti“, ir kadangi gana rūgščios, su citrinos rūgštimi, pai dar papildomai prie viso jau susiskaičiuoto NaOH šitoje dalyje dar dėjau papildomai 3g NaOH (pagal receptą man reikėjo 152g skysčio, taigi apie 1g šarmo skyriau neutralizuoti 50g sulčių). Gavosi gerai, muilas ne perdaug šarminis, apie 8,6 pH. Jei norite didesnio pariebinimo – tada didinti šarmo kiekį nebūtina.  152g vanduo, apie 81,79g NaOH.

Aliejai: migdolų 11 proc., argano 17 proc., puošniųjų atalių 23 proc., ricinos 9 proc., vynuogių kauliukų 8 proc., laurų 20 proc., sviestmedžio sviestas 5 proc., kokosų aliejus 7 proc. Į šią dalį dar dėjau truputį chlorofilo žalesnei spalvai išgauti, nedaug, apie 1/3 – 1/4 arbatinio šaukštelio į  priedų, pilamų į pėdsaką, mišinį. Muilo “skaičiukai“: hard 40, cleans 26, cond 57, bub 34, cream 22, IOD 67, INS 142. Rūgštys: lauric 20, myristic 6, palmitic 10, stearic 4, ricinoleic 8, oleic 29, linoleic 19, linolenic 0.

Pastebėjimai: gaminau su Rudugio laurų aliejumi. Nežinau, ar jis čia kalčiausias, bet šita dalis labai greit sukietėjo. Jei dar kada panašiai darysiu, matyt teisingiau būtų pirma sumaišyt iki lengvo pėdsako medaus spalvos dalį, supilt į formą, ir tik tada su šarmu sujungt ir iškart pilti į formą laurinę dalį. 🙂 O dabar gavosi, kad ant laurų piramidžių (leidosi kalneliai suformuojami) pyliau karamelės glaistą. Ir dar, žioplas daiktas, gerai sukratyti pamiršau… Vienas kitas oro tarpelis liko.

Antra, medaus spalvos dalis:  migdolų aliejus 13 proc., argano 21 proc., atalių 24 proc., ricinos 10 proc., vynuogių kauliukų 8 proc., kanapių 8 proc., sviestmedžio sviestas 7 proc., kokosų aliejus 12 proc.  Šitame muile nenaudotos aloe sultys. Čia šarmą tirpinau su vandeniu, maždaug pusėje skysčių kiekio, o kitą pusę pakeičiau sojos pienu ir pyliau į vos pamaišytą aliejų-šarmo plakinį. Skaičiukai: hard38, cleans 25, cond 57, bub 34, cream 22, IOD 69, INS 144. Rūgštys 18,7,9,5,9,28,19,1. Vanduo 152g., NaOH 79,428g.

Šituose muiluose nepavyko įkomponuoti didesnio linolenic rūgščių kiekio, nes “nublūdydavo“ kiti parametrai, bet plaukams ir odai toks muilas visgi patinka.

Reklama

One comment on “Dvispalvis laurinis muilas

  1. […] pirma diena. Gana greit susisukau ir suplakiau muilus pagal “Dvispalvio laurinio” receptą. Nebedaug turiu, pasipildys atsargos. Taip ir liko pats mylimiausias plaukams. Šiek tiek […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: