Parašykite komentarą

Kremas-pudra. Eksperimentuoju toliau…

Pasigaminusi kremą su Montanov68, pamaniau kad būtų įdomu išbandyti šį emulsiklį mano mylimajame derinyje. Kremo jau turiu, reikia sunaudoti. O va pudra kaip tik į pabaigą. Vadinasi, Montanovas turės garbės padėt “pašpakliuot“ mano brangųjį veidelį. Padariau, kažkas gavosi – netgi labai įdomiai. Iš pirmo žvilgsnio, spalva gana šviesiai rudai-pilka, vos į balkšvumą. O užtepus ant odos, tarsi “atsiskleidžia“, paryškėja, bet tepasi lygiai, odos neapsunkina. Montanovas plėvele apvilko Ice-lecitino-vandens  lašelius su pigmentais, todėl atrodo pilkšva. Drėkinimo su Montanovu man mažoka. Nežinau, ar labai susidraugausim… Todėl  pagaminau ir dar kitą pudrą, labiau drėkinančią, su mylimuoju deriniu, bet be Montanovo. Užtat su užsispyrėliu cetilo alkoholiu… Dar ir dabar rašydama plaku su pertraukom, net mikseris išsikrovė.

Tikrai ne visi skaitys iki pat galo, tai skubu pasigirti išradimu. Kai maišydavau spalvotus pigmentus, “micas“, kreme kartais likdavo, ypač intensyvesnės spalvos, plika akimi neįžiūrimų dažų gumulėlių, kurie paskui dryžium išlysdavo tepant. Dabar paėmiau plastikiniu dangteliu uždaromą nedidelė indelį, padariau jame skylutę per vidurį ir nuo jos iki pat krašto pusę dangtelio įpjoviau. Tada supyliau pigmentus į indelį (jame iškart pasvėriau, taip patogiau), įstačiau mikserio antgalį, uždėjau dangtelį. Ir viską taip uždaroj erdvėj gerai kelis sykius sausai suplakiau. Gavosi tobulai. Susimaišė pigmentai, šilko pudra, ir paskui daug geriau viskas pasiskirstė kreme.

Su Montanovu, apie 30g:  Ice sunflower 3 proc.(0,9g), sausas lecitinas 1 proc.(0,3g).  Tirpinau naminiame levandų hidrolate, apie 71 proc.(23g).

Montanov68  2 proc. (0,6g), tirpintas kamelijų aliejaus(galima naudot abrikosų kauliukų, migdolų) 8 proc. (2,4g), skvalano 2 proc. (0,6g) mišinyje.

Birūs priedai: šilko pudra (netirpi vandenyje, čia skirta tirštinimui, tepimo komfortui, riebalų pertekliaus ant odos sugėrimui, panašiai kaip baltas molis, cinko oksidas, dumbliai litotamnai) 3 proc.(0,9g). Micos (makingcosmetics): Beige karamel 0,6 proc. (0,2g), Bare beige 2,5 proc. (0,75g), Gold 0,35 proc. (0,1g), Bronze 0,35 proc. (0,1g).

Skysti priedai: augalinis silikonas (aromantic, chitosanas) 2 proc. (0,6g), “Jūros šilkas“(aromantic, hidrolizuoti augaliniai proteinai) 4 proc. (1,2g). Smarkiai paskystino, bet vėstant, plakant galiausiai konsistencija gavosi normali.  Pantenolis 6 lašai, šiurkščiųjų kedenių EA 4 lašai, pelargonijų EA 3 lašai. Konservantų pagal skonį… Aš šįkart nedėjau.

Eiga maždaug tokia: ištirpinti Ice su lecitinu. Pašildyti Montanov su riebalais, pašildyti Ice ir lecitino mišinį. Sujungti. Suplakti. Sudėti sausus priedus, suplakti. Sudėti skystus priedus, suplakti, eterinius ir konservantą.

Nesausina  mano sausos odos, bet matinio efekto ko gero užtektų ir riebesnei. Visą dieną veidas išliko lygus, matinis, neblizgus. Kitame naudojau mžiau šilko pudros. Kol kas gerai nesupratau, ar toks efektas nuo Montanov68, ar nuo šilko, ar nuo jų abiejų.

Na o antro varianto kol kas recepto nerašysiu. Reikia išbandyti jį gyvenime, ant odos. Kol kas jis  labiau patinka, tik gaminant nesklandumų neišvengiau. Skysti priedai labai nuskystino. Kai sujungiau, pašildžiau kad cetilo alkoholis ištirptų, suplakiau – jau jau atrodė viskas gerai – ėmė ir susikruopavo, matyt cetilo alkoholis atsiskyrė. Nepasidaviau. Šaldžiau (šaldžiau,tikrai, nesuklydau, ir toliau šaltai kankinu) ir plakiau, ir kuo labiau vėso, tuo vientisesnis darėsi. Labai maloniai drėkina, o tekstūra itin panaši į geros pirktinės pudros. Šiaip sudėtis panaši į pirmą, tik čia vos kitos proporcijos, ir kitas emulsiklių derinys – Ice sunflower, lecitinas ir cetilo alkoholis. Kuo ilgiau plaku, tuo labiau pamažu tirštėja (ne per daug) ir darosi toks vientisesnis, spalva irgi lygėja, švelnėja, šviesėja. Turėtų gerai būti.  Paveikslėlyje – dar nebaigtas plakti, matosi gumulėliai. Plaku žinoma ne šaukšteliu. Dabar suprantu, kad gamykliniai kremai plakami pramoninėse plakyklėse valandomis, kad išgautų tą tekstūrą. Ir aš noriu kad viskas susimaišytų iki molekulės, jei įmanoma…  Pasikraus mikseris, ir vėl duosiu garo!  Beje, į postą “Gamybos paslaptys: mano pamėgtas emulsinimo derinukas“ sudėjau nuotraukas.
Papildyta:  deja deja, su cetilo alkoholiu Ice sunflovew nesusidraugavo… Po kiek laiko vėl iškrito drumzlės, ir tepasi tada su baltais ruožais. O taip norėjau cetilo alkoholį čia įdarbinti… Reikės galvot kaip taisyti ar kaip gaminti kada nors kitą. Nepasisekęs eksperimentas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: