Parašykite komentarą

Muilas “Gamybos tragedija – naudojimo malonumas“…

Pažadėjau – “nepatiešijau“, reikia ištesėti…  Šitas muilas gaminant iškrėtė iki tol nematytą ir net niekur neskaitytą šposą – ėmė ir į plytą sustingo vandens-šarmo tirpalas.  Pirmą kartą naudojau gintaro rūgštį, nežinojau ko tikėtis. Po to jau ir antrą kartą naudojau, mažesnį procentą, bet vėl buvo tas pats… Tai užbėgdama įvykiams už akių pasakoju apie planus ateičiai:  dėsiu vis tiek tą rūgštį į muilus. Tik dabar bandysiu ištirpinti atskirai, supilti tirpalą į aliejus, ir tada į juos šarmą su visais šarmo priedais, kitomis rūgštimis, ir žinoma su NaOH papildomu kiekiu neutralizavimui. Gintaro rūgšties 1 gramui neutralizuoti reikia 0,6774 gramo  NaOH.

Muilas buvo gamintas su 2 proc. pariebinimu, 800g aliejų, 35g kvapiųjų substancijų 1 kg aliejų, taigi turėjo būti 28 g. Bet man gavosi 35: levandinų EA 10 g., levandų AOC 6 g., apelsinų EA 5fold 15 g., kartu su rozmarinų ekstrakto 1 g., vitamino E 2g.

Dėl man patikusio poveikio plaukams ir dėl kvapo puošniųjų atalių ir kokosų aliejuje pirmiausiai ištirpinau 10g mastikos dervos ir 6g frankinčenso ekstrakto, tada ištirpinau gėlių vaškus, pasvėriau, pašildžiau likusius aliejus.

Aliejai: saldžiųjų migdolų 19 proc. (152g), tucuma sviestas 6 proc. (48g), puošniųjų atalių (babassu) 22 proc. (176g), ricinos 12 proc. (96g), kokosų 12 proc. (96g), kanapių 8 proc. (64g., dėjau pusę kiekio kanapių aliejaus, pusę kiekio kanapių sviesto), laurų aliejaus 4 proc.(32g), sėmenų 5 proc. (40g), vynuogių kauliukų 10 proc. (80g), gėlių vaškai 2 proc. (16g., naudpjau 15 g. jazminų grandiflorum ir 1 g sambac, arabinių jazminaičių). Kartu su aliejais tirpintas priedas: riebaluose tirpus AZ lecitinas 1,5 procento prie aliejų masės (12g).

Skaičiuoklė paskaičiavo 288g vandens. Naudojau levandų nuovirą (80g plius 80g ektra kiekis gelbėjimo darbams), kuris liko verdant hidrolatą ir aloe sultis (182g).

Šarmas:  pagal skaičiuoklę – 117,675g. Tačiau dėjau 172,63g plius dar 2g aloe sultyse esančiai citrinos rūgščiai neutralizuoti, nežinau tikslaus jos kiekio, bet šiek tiek šarmo įmetu (apie 1g 50-100g sulčių, nes tikrai labai jau rūgščios, anksčiau dėjau 1 g į 50g sulčių, dabar mažiau, nes ir taip labai daug šarmo gavosi. Viskas priklauso kas bus per sultys). Naudojau trijų rūšių rūgštis po 4 procentus: pieno rūgštis 4 proc. – 32 g. – jai reikia 14,08 NaOH (0,44g  vienam gramui 100proc. pieno rūgšties); citrinos r. 4 proc. – 32 g.,  – jai reikia 19,2 NaOH (0,6g gramui rūgšties), ir gintaro rūgštis 4 proc. – 32 g., jai reikia 21,68 g NaOH (0,6774g vienam gramui rūgšties). Šarmą tirpinau aloe sultyse (pirktinėse, 100 proc.), jas prieš tai lengvai permaišiau blenderiu kad susiplaktų gabaliukai, dalį skysčio kaip jau sakiau keičiau levandų nuoviru, kuriame tirpinau vandenyje tirpius priedus, tai aloe dėjau 182g., nes vandens kiekį norėjau šiek tiek sumažinti skysčio, esančio pieno rūgštyje, sąskaita. Makalonė tokia gavosi, tai mažinau, tai paskui dar pyliau… O ką daryt, taip buvo. Faktas tas, kad muilas galų gale gavosi, ir su normaliu pH (tikrinau matuokliu).

Vandenyje tirpius priedus, kuriuos pyliau į pėdsaką, tirpinau 80g levandų nuoviro: šilko peptidai (akoma) 1 proc. (8g), alijošiaus koncentrato x200 milteliai 0,25 proc. (2g), hidrolizuoti kolageno proteinai (makingcosmetics) 1 proc. (8g), AZ sausi fitokeratinai 0,8 proc (apie 6,4g).

Šarmo tirpale tirpinau 2 proc. natūralaus šilko, 16 gramų. Supyliau viską, išmaišiau, nuėjau… Ir atėjusi radau plytą. Nei bėgt nei rėkt, nei gėrybes išmest. Gaila buvo gintaro rūgšties, šilko. Nutariau bandyt gelbėti, laimei tirpalą ruošiau metaliniame, kaitinti tinkamame inde. Parsinešiau į virtuvę (tirpinu lauke), įpyliau papildomai dar 80 g. levandų nuoviro – kar nepridegtų, nes iš pradžių pamaišius buvo tokie kieti gabalai… Kaip iš šaldiklio ištrauktas sviestas. Pamažu pamažu šilo, atsargiai kad nieko neaptaškyčiau maišiau, maigiau, ir sutirpo. Valio!.. Tada į aliejus ir viskas kaip paprastai, pamaišyti, plakti blenderiu iki lengvo pėdsako, tada priedai ir kvapai.

Dar viena pamoka ir nelabai sėkmė šitame muile – bet galų gale spalva su levandų kvapu tinka – norėjau kad būtų mėlynas svirlas, pilkinantis plaukus. Naudojau skystą Violet 2 pigmentą daliai muilo masės. Pasižiūrinėjau, kad pilkinančiuose šampūnuose jis tarp kitų sudedamųjų dalių vienas iš paskutinių, ir nutariau bandyt nuo 0,6 proc. Niekur neradau, kiek reiktų tiksliai. Mažai 0,6… Nuo šarmo tas violet pažaliavo, tai jau maniau būsiu kaip Šrekas. Bet ne, kai muilas atvėso, ten kur pigmento kliuvę – švelniai melsva. Pasidariau sau išvadas, kad dažo tokiam tikslui reikia mažiausiai dešimt  kartų daugiau, ir gaminti bent vieną-du gabaliukus, pabandymui. Skystame muile tiktų geriau, įsipiltų jau šarmui visai su aliejais sureagavus, ir kiekį galima lengvai reguliuoti, pilti iki tiek, kiek norėsis. Planai ateičiai. Dabar putoja baltai, tas melsvumas tik ant paties muilo matomas, kai žinai, kad jis yra dėtas… Plaukams patinka panašiai kaip dvispalvis laurinis. Jei ne tas liapsusas su rūgštimis, šitas būtų daug paprasčiau pagaminamas. Patinka ir muilas su ciberžole, kada nors visgi parašysiu receptą, geras muilas gavosi. Bet dar kartą kartoju – jie visi panašūs savo principu, ir tas principas veikia! Truputį abejojau dėl jo, nes mano namuose minkštintas vanduo, galėjau padaryti klaidingas išvadas. Bet tie, kas pabandė mano muilus, plovė kitokius plaukus kitokiu vandeniu – iš esmės man pritarė. Aliejus, priedus galima naudoti įvairius, keisti tuo ką turite. Plaukams labai tinka tirpinti šarme natūralią vilną, kainuoja daug pigiau negu šilkas. Linkiu pasisekusių eksperimentų 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: