Parašykite komentarą

Beveik kvepalai. Mišinys plaukų galiukams

Na tikrai, gana man plaukus kvepalais puoselėti… Pernelyg greitai sunaudosiu. Laikas jiems turėti savo priemonę. Kvapnią, malonią, su šiek tiek aliejų. Lyg kvepalai, bet sumaišyti plaukams.  Nefotografuosiu. Mažiukas 10 ml gintarinio stiklo buteliukas su lašintuvu – jokio vaizdo…

Sudėtis: alyvuogių skvalano 1,5g.(apie 30-40 lašų, aš svėriau), souchet (valgomoji viksvuolė lietuviškai, lot. Cyperus esculentus) aliejus 0,6g. – apie 20 lašų, brokolių aliejus 0,5 g. – taip pat apie 20 lašų,  kanapių aliejus 0,6g – apie 20 lašų, pantenolis 0,28g – 8 lašai, vitaminas E 0,2g – 2 lašai. Pantenolis tirpus vandenyje, ne riebaluose, bet tokiame mišinyje vis visai gražiai ištirpsta, matyt eteriniai padeda, tačiau prieš naudodama dar kresteliu buteliuką porą kart, tam atvejui, jei jis visgi nusėstų ant dugno – tegul pasiskirsto tolygiai.

Eteriniai aliejai ir absoliutai: pagrindas – kopaibų balzamas, 2 gramai. Pačiulės EA 0,33g. – 10 lašų, degmedžio (amyris balsamifera) EA 0,38 g. – 8 lašai, morkų sėklų CO2 0,16 g. – 6 lašai, laurų 0,55 g. – 20 lašų, palmarozų 0,42 g. – 16 lašų, burboniškų pelargonijų 0,24 g. – 12 lašų, apelsinų 5fold 0,26 g. – 5 lašai, mandarinų petitgreinų 0,65 g. – 20 lašų, osmantės absoliutas 0,18 g.  – 5 lašai, žibuoklių absoliutas 0,11 g. – 4 lašai. Rosmarinų CO2 – 2 lašai.

Štai ir viskas. Maloniai kvepia žibuoklėmis, švelni osmantė  irgi iš pradžių juntama, nors pirmoji gaida gaiviai citrusinė, vėliau išryškėja ir kurį laiką dominuoja pelargonijos. Pats kvapas neįkyrus, norėjau kad nerėktų, nesimuštų su kvepalais. Tik pelargonijų, palmarozų  galėtų būti mažiau, geraniolis labai aiškiai juntamas. Kitą kartą darydama šį klausimėlį spręsiu. O gal ir ne… Nes pelargonijoms pranykus, lieka rami švelni vos dūminė bazė. Pats kvapas gerėja bestovėdamas, jungiasi, bręsta, juk tai iš esmės ir kvepalai. Palmarozos nepagailėjau dėl gero drėkinančio poveikio, kai panaudosiu ilgiau, gal matysiu ko būtent dar plaukams trūksta. Bet turbūt viską darysiu visai kitaip, nes kartoti neįdomu… Naudoju ant išplautų, dar drėgnų plaukų 1-2 lašus. Plaukų šaknims turiu kitą priemonę, labiau gerinančią kraujotaką. Užlašinu ant delno, patrinu abi rankas, tada perbraukiu per plaukus, atsargiai pasklaidau, pašukuoju pirštais, kad lygiau pasiskirstytų. Plaukus švelnina, išsyk tampa lengviau iššukuoti; saugo, maitina galiukus, bet neapsunkina ir neriebina. Eteriniai aliejai arba susigeria, arba išgaruoja. Dar gana neseniai pati bijojau eterinių ir nepasitikėjau internetiniais receptais. Kūno odai masažuoti toks mišinys būtų pernelyg koncentruotas, bet plaukams ar kaip kvepalai – kitas reikalas, nes vienam kartui reikia labai mažai. Mano plaukai ploni, silpni, ir vos padauginus aliejų, gula varvekliais. Negražu…

Visai nebūtina kartoti visą receptūrą tiksliai. Jei norisi riebiau – įpilkit daugiau aliejų, tokių, kurie jums patinka, ką turite. Bet patarčiau su jais neskubėti, nes eterinius atskieti aliejumi bet kada ne vėlu ir nebrangu, o aliejus atskiesti eteriniais tiek, kad žymiai sumažėtų jų riebumas, gali būti daug skausmingiau piniginei… Taip pat ir dėl pačių eterinių – naudokit kurie jums patinka, kurkit savo mėgstamą kvapą. Kas man kvepia, kitam žmogui gali smirdėti.  Aš tik dalinuosi mintimi, kad eterinius aliejus plaukams ir tokiu būdu galima naudoti.

Tai ką aš čia visgi pagaminau? Ar aliejų, ar kvepalus plaukams? Uostau užsitepus ant rankos ir niekaip nesugalvoju…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: