Parašykite komentarą

Senas geras veido tonikas

Nieko geresnio man nė nereikia. Tą patį receptą, pakeisdama tai hidrolatus, tai eterinius ar aktyviuosius priedus vis kartoju ir kartoju, kai baigiu buteliuką. Šį kartą pagal seną kurpalį gaminau su citrinų eteriniu aliejumi (anksčiau derindavau kelių rūšių rožes, italinius šlamučius su keliais lašais nagarmotės). Skaičiau skaičiau ir išskaičiau, kad jis efektyviausiai slopina elastazės, fermento, “graužiančio“ elastiną odoje, aktyvumą . Manoma, kad elastazė atsakinga už odos raukšlėjimąsi ir senėjimą. Reiškia tinka ir reikia… Atsargiai, saikingai, nes citrinos linkusios dirginti odą, bet noriu išbandyti. Tarkim, lašas po lašo ir raukšles nutašo… Nuotraukos bus kada nors vėliau. Dabar įmetu seniau gaminto, Rožių toniko. Tik vaizdas pačios priemonės bus vis tiek panašus.

P.S. kita spalva žymi nuorodą.

Taigi kurpalis maždaug toks: 50g hidrolato, 1,5g hidrosulfatinio ricinos aliejaus  (tirpaus vandenyje), 3-5 lašai mėgstamo aliejaus tinkamo jūsų veido odai, 15-16 lašų eterinių aliejų, 0,1-0,12g ksantano sutirštinimui, alijošiaus koncentrato x200 0,2-0,25g., vitamino C 0,1-0,2g, hialurono miltelių 0,02g ( šį kartą milteliais neturėjau, keičiau kompleksu su dumbliais, bet man labiau patiko priemonė su milteliniu hialuronu), glicerino 0,3 g, ir skysti aktyvai pagal skonį 2,5 – 5 g. Kartais dedu dar sauso šilko 0,05-0,1 g., labiau mėgstu Akomos, bet dabar… pamiršau, ir taip pat pasigendu… Dažniausiai iškart susiplakau daugiau, 100-150g., tada viską padauginu atitinkamai iš 2, 3 ir taip toliau. Bet gal neverta labai daug maišyti – suges, nebent reikia išdalint.

Negaminu griežtai vienodai, norisi šiek tiek pakeisti sudėtį, kad oda gautų įvairesnių vertingų medžiagų. Tekstūra būna kaip gerokai skysto geriamo jogurto, kaip skystučio balkšvo kisieliaus. Jei per tiršta, galima pridėti hidrolato, suplakti, ir bus lengvesnis. Norisi tirščiau – įberti šiek tiek ksantano.

Pasimatuoju ricinų aliejų, įlašinu pasirinktą “tikrą“ aliejų. Dažnausiai nerolio eliksyrą, t.y.nerolio eterinį aliejų marulų aliejuje,  ir tada tirpinu eterinius: šįkart 1 lašą rausvųjų greipfrutų, 3 lašus ekologiškų citrinų, 1 lašą kadagio, 3 lašus burboniškų pelargonijų, 2 lašus rožių, 2 lašus morkų sėklų, 2 lašus frankinčensės “Sacra“(tai ta pati, daugeliui žinoma Bosvelia carteri, tačiau tobulos kokybės ir kvapo) 2 lašus laukinių levandų, 2 lašus rozmarinų CO2 – kartu ir kaip konservantas. Pažiūrėsiu, kaip toks gaminys be papildomų konservantų laikysis, savo pasigamintas priemones saugau šaldytuve.

Sausus priedus pasimatuoju ir susimaišau, geriau tirpsta: 0,2g alijošiaus, 0,2 g vitamino C., 0,1 – 0,12 g. ksantano (jei norisi, dar šilko truputėlį). Tada supilu maišydama į hidrolatą. Naudojau rožių ir naminį levandų hidrolatą, maždaug santykiu 2:1. Tuomet eilė skystiems priedams. Liūtpėdžių (edelveisų) ekstraktas 0,3 g., orchidėjų ekstraktas 0,6g., skystas AZ šilkas 0,8g, lubinų proteinai 0,2 g., drėkinantis kompleksas 1 g.(INCI; sodium lactate, sodium PCA, glycine, fructose, urea, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lactic acid), glicerinas 0,3 g., algae extract and sodium hyaluronate gel 1,5g, pantenolio 0,3g. Maišyti po kiekvieno papildymo.

Supilti hidrolatų ir priedų plakinį ant ricinos aliejaus su eteriniais aliejais, sumaišyti, suplakti plaktuvėliu. Konservuoti pagal norą – Naticidu, Cosgard. Supilti į buteliuką – su pompele patogiausia, galima ir į purškiamą, jei gaminukas nebus tirštas. Tepu ant švarios odos, po to naudoju kremą. Nemėgstu gadinti priemonių ir mirkyti toniku vatos, naudojuos savo rankom, todėl pasidarau kad nebūtų visiškas vandenėlis, nenubėgtų iškart tarp pirštų.  Kai panaudosiu ilgiau, parašysiu, kuris labiau patiko – su rožėmis ar su citrinų eteriniu.  Užrašuose dar radau, kad anksčiau į toniką dėjau laktokeramidų 0,5g į 50 g hidrolato, buvo gerai… Daug ką galima priderinti – tuomet gaunasi aktyvus serumas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: