Komentarų: 1

Kremai-dvynukai: kūnui ir plaukams


Labai panašūs, skiriasi vos kelios sudedamosios dalys, bet tokie skirtingi!  Pirmasis gimė kaip kaukė plaukams – tik naudojamas pagal paskirtį nepatiko. Užtat puikiai drėkino rankas, pėdas, kūną. Labai maloniai tepėsi, tirpo ant odos. O kai užtepiau kaip kaukę plaukams prieš plovimą – paskui tik iš trečio karto plaukai išsiplovė, ir tokie sausi jau seniai nebuvo… Viskas teisingai, plaukams tinka, bet gaminys – ne tam. Vos vos pirštu pakabinus ir paskirsčius ant drėgnų plaukų, kad geriau šukuotųsi, nesišiauštų, buvo neblogai, bet tikrai ne stebuklas. Va aš  ir svarstau, reikia man kaukių plaukams ar ne… Dar nenutariau, ar gali natūralios priemonės įsigerti į plauką taip, kad nenusiplautų, ar paskui jas stengiantis pašalinti gaunama daugiau naudos ar žalos. Tokiems ploniems plaukams kaip mano kondicionieriai po plovimo per daug apsunkina plauką. Na, dar vieną kaukę reikės bandyt suplakti, su kitu emulsikliu, gal bus kitaip.

Bet kremo tekstūra buvo ypatinga, anksčiau tokio dar nebuvau savo rankomis pagaminusi. Tirpstanti drėgmė, tirštas, bet užtepus akimirksniu lydosi, geriasi.Todėl ir pasakoju, kad iš nesėkmės gavosi sėkmė – netiko plaukams, bet radau dėmesio vertą derinį.

Sudėtis: emulsiklis Olive Douceur (INCI: Potasium olivoyl hydrolized wheat protein, cetearyl alkohol, glyceryl oleate, glyceryl stearate, potassium hydroxide)  5,1g, kukui aliejus 6 g., kanapių sviestas 6 g., murumuru sviestas 6 g., AZ šilko milteliai 0,3 g.,. AZ ryžių proteinai 2,4 g., Seasilk (Aromantic, INCI: hydrolized vegetable protein) 1,2 g., augalinis silikonas (Aromantic, INCI: chitosan succinamide) 1,2 g., pantenolis 2,4 g., medaus drėkiklis  (INCI: hydroxypropyltrimonium honey) 1,2 g., vitaminas E 4 lašai, pieno rūgštis 8 lašai, vanduo 28 g., sucrose cocoate 2 g, EA 16 lašų. Nerašysiu tiksliai kokius naudojau eterinius, nes kvapas man pačiai nepatiko, derinau bergamotę, bosvelijas, mandarinus; antrą dvynuką dariau kitaip. Galima rinktis ką turit, kas jums patinka. Ketinau greit sunaudoti, tai konservanto nedėjau, pamaniau pakaks eterinių.

Darbo eiga: pasverti, pašildyti emulsiklį su aliejais. Pasverti vandenį, truputį vandens palikti kitame inde šilkui ištirpinti, į likusį supilti sucrose cocoate (makingcosmetics, natūralios kilmės hidrofilinis emolientas, drėkiklis, tekstūros gerintojas,  pagamintas iš riebiųjų kokoso rūgščių ir cukraus esterių, t.y. iš cukranendrių ir kokosų. Oi, dėl vertimo galvos neguldau ), šildyti atkiruose induose vandens vonelėje. Kai pasieks emulsavimui tinkamą temperatūrą, supilti vandenį į aliejus su emulsikliu, suplakti, atvėsinti. Tada paeiliui įplakti kitus priedus, įmaišyti eterinius. Konservuoti, jei naudosit ilgiau negu kelias savaites. Naudoti ir mėgautis… Ypač gerai rankoms nakčiai, o dieną, jei dažnai plausit jas vandeniu – geriau rinktis kitokį kremą, šis gali sausinti dėl emulsiklio prigimties. Kadangi tokio pat be sucrose cocoate negaminau, negaliu įvertinti, kiek tekstūrai ir drėkinimui turėjo reikšmės šis priedas. Manau, kad gerokai prisidėjo…

Kodėl plaukų kaukei rinkausi šį emulsiklį? Todėl kad gerai nusiplauna, kad esu kažką anksčiau plaukams gaminusi su juo, atsivertusi akių praplovimui Aroma-zona puslapį irgi ant recepto būtent su juo “užsiroviau“. Bet reikės pabandyt su BTMS. Gėda sakyt, kad dar nedariau, bet jau bandžiau paaiškinti – nematau reikalo, savo muilais plaunu ir plaukai nesausėja, neskilinėja. Gaminu daugiau iš smalsumo negu iš būtinybės.

Antras kremas – labiau pritaikytas odai, su nedideliais pakeitimais, apibūdinčiau kaip drėkinantis – raminantis. Nuotrauka bus vėliau… Tekstūra kitokia, vos vos skystesnis, bet ant odos jaučiasi kaip riebesnis kremas. Taip pat gerai drėkina. Geriau geriasi ant šlapios odos, arba jau patepus galima dar užpurkšti hidrolatu ir pamasažuoti, irgi geriau susigeria. Tas mano pasakymas “nelabai geriasi“ reiškia kad sunkiai įsigeria į mano odą, bet baltos plėvelės nesudaro, neapsunkina, tiesiog man daugelis aliejų lieka blizgėti ant odos, gal tamanai kalti šiek tiek. Po dušo viskas gerai, pasitepus sausas rankas – blizga kurį laiką.  Tačiau dabar jau normaliai kvepia. Ne rožėm, nes eterinius dėjau pirmiausia kelis tokius, kokių reikia, o tada tvarkiau kvapą kad nosiai būtų malonus. Naudojau AZ riebaluose tirpų lecitiną, jis ir suteikė riebumo jausmą ir pakeitė tekstūrą. Kremas gavosi draugiškesnis odai, labai tinkamas rudeniui. Ateity tokiu pat principu dar būtinai suplaksiu su sausu lecitinu, manau tas variantas bus man priimtiniausias, bet neišbandžius negaliu žinoti… Truputį keičiau aliejus, ir vietoj vandens naudojau hidrolatų mišinį. Plakiau daug, sau, dukrai, vyrui, nes jau nujaučiau koks bus rezultatas, tai rašysiu procentus. Galite bandyt apvalinti, o aš sąžiningai surašau tiksliai taip, kaip buvo pagaminta.

Sudėtis:  OliveDouceur 7,98 proc., tamanų aliejus 3,76 proc., kukui aliejus 5,63 proc., kanapių sviestas 9,39 proc., murumuru sviestas 9,39 proc., AZ lecitinas 1,41 proc.  Hidrolatai: 43,2 proc.( mėtų 10.25 proc., rozmarinų 9,88 proc., vingiorykštės-pelkimio skudučio (angelica silvestris)  23,06 proc), į juos sucrose cocoate 2,82 proc. Priedai: alantoinas 0,47 proc., AZ sausas šilkas 0,4 proc., ryžių proteinai (čia naudojau makingcosmetics, nes AZ baigiau. INCI: cocodimonium hydroxypropyl hydrolized rise protein) 3,76 proc., Seasilk Aromantic 1,88 proc., augalinis silikonas aromantic 1,88 proc., pantenolis 3,76 proc., medaus drėkiklis 1,88 proc., vitaminas E 0,19 proc., bisabololis 0,16 proc., granatų sėklų CO2 0,47 proc.

O, praleidau labai svarbų priedą – pieno rūgštis, 0,52 proc. Gana nemažai, nes emulsiklis šarminis, reikia reguliuoti pH. Pagaminusi matavau, galutinis rezultatas 5,4. Jei jūsų priedai kitokie, jie taip pat gali keisti į vieną ar kitą pusę, todėl pilkite pusę rūgšties, matuokite, ir tada likusi kiekį ar jo dalį įmaišykite arba ne – pagal situaciją.

Eterinių galiu parašyti kiekius į šimtą gramų gaminio, apvalinkite pagal norą, reikalą, odos jautrumą, keiskit kuo jums patinka. Mano variantas toks: kalninių dašių 1,67 lašo, stambiažiedžių nardų 3,33 lašo, kvapiųjų bruknuolių 2 lašai, egipto pelargoniojų 2 lašai, palmarozų 3,67 lašo, kardamonų CO2 2 lašai, laurų 2 lašai, romos ramunėlių 2 lašai. Sumaišius visus šiuos eterinius su gautu kremu, kvapas labai panašus į čiobrelių: gaivus, žolinis-gėlinis, bruknuolė užtušuota, gaunasi toks žolelių “bukietas“.  Čia galima ir sustoti. Man dar norėjosi šiek tiek saldžiau, dar levandų norėjau įdėti, tai “pagerinau“ 1 lašu burboniškų pelargonijų ir 2,67 lašo levandų. Nuo to žinoma nenusaldėjo, tačiau kvapas tapo švelnesnis, ramesnis, ir tikras “unisex“. Žolelės nei vyriškos, nei moteriškos,visiems tinka…

Reklama

One comment on “Kremai-dvynukai: kūnui ir plaukams

  1. […] geriau sudrėkino mano odą senas kremas su dideliu OliveDouceur emulsiklio ir rūgščių kiekiu. Antrasis šiame poste. Ir kaip rašiau pradžioje – kas vienam gerai, kitam gali visai netikti. Šis emulsiklis ir […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: