5 Komentaras

Kremas Jam, arba mūsų draugė žvynelinė

Taip jau gaunasi, serijomis – čia taip pat emulsiklis lyg savo gamybos lego konstruktorius. Šiek tiek gydomasis, raminantis, suteikiantis odai apsauginę plėvelę, drėkinantis, gerinantis odos elastingumą kremas. Turim draugę vardu žvynelinė… Tenka susidraugauti, nes niekur nuo jos nepabėgsi. Bėgam nuo jos į saulėtus kraštus kai pavyksta, bet grįžtam namo ir ji kur buvus kur nebuvus vėl šalia.
Tai ir makaluoju ne vien tik sau. Kitą tokios paskirties gaminsiu riebesnį ir su daugiau vitamino D3. Čia supyliau tiek kiek buvo likę namie nuo ankstesnių gaminių.  Ne šiandien ir pagaminau, tik aprašyti nebuvo laiko. Skystokas, odai gerai, bet  norėtųsi bent kiek standesnio, nes panašu kad ilgiau laikant nebus stabilus. Man vis reikia tvirčiau “sukalti“ kremus, matau kad silpna vieta. Čia didelė vandeninė dalis, o ksantano ar kokio kito skysčio tirštiklio nedėjau. Matyt be reikalo pagailėjau… Iš esmės tai tiesiog kremas kūnui ir tiek, jo paskirtis – emolientas, tam tikslui sudėtyje vaškas, cetilo alkoholis, sviestmedis, šorėjų sviestas, glicerinas ir alijošius. Gal net daugiau patenkinantis mano poreikį bandyt naujus derinius negu odos norus. Kiekvieną kartą kažko pasimokau ir darausi išvadas. Pabandymui plakiau 100g. Mažai beliko…

Emulsiklis, 6 procentai:

 • sorbitan monostearate   4,08 proc.
 • Polysorbate 80 0,96 proc.
 • Cera bellina  vaškas  0,6 proc.
 • cetyl alcohol 0,36 proc.

Aliejai, 20 procentų:

 • sal (šorėjų, Shorea robusta) sviestas 8 proc.
 • sviestemdžio sviestas 6 proc.
 • tamanų aliejus 4 proc.
 • aviečių sėklų aliejus 4 proc.
 • caprylis 4 proc.  Iš tiesų čia naudojau ne grynus kaprilio trigliceridus, tai vitamino D3 tirpalas juose, parduodamas Oiledixin pavadinimu vaistinėse.

Vandeninė dalis:

 • mėtų hidrolatas 60 proc.
 • glicerinas 3 proc.

Aktyvūs priedai:

 • alantoinas  0,5 proc.
 • vitaminas E  0,5 proc.
 • pantenolis  2 proc.
 • bisabololis 0,2 proc.
 • alijošiaus  x200 koncentratas 0,4 proc.
 • eteriniai alieja, CO2  apie 1 proc.
 • konservantas 0,4 proc.

Eterinius aliejus parinkau tokius: mėtų CO2 5 lašai, kalninių dašių 4 lašai, cistų 2 lašai, nardų 7 lašai, morkų sėklų 3 lašai, aromatinių ravensarų 6 lašai, italinių šlamučių 3 lašai, juodųjų eglių 6 lašai.

Kvapas nosies neerzinantis, žolinis, neryškus. Tepam ant drėgnos odos. Tik su vyrais taip gaunasi – ne kasdien pavyksta. Į kremą nesistengiau sudėt kuo daugiau tinkamų eterinių, ar kuo daugiau ir stipresnių aktyvų, nes turiu tam skirtą kitą koncentruotą kaip dinamitas priemonę ir, jei spėju, prieš tepdama kremą sudrėkintas pažeistas vietas įtrinu eterinių aliejų mišiniu. Jis gerai ramina ir nusluoksniuoja, tarsi pakelia žvynus. Neatskiesti eteriniai aliejai (tiksliau, stipriai veikiantys atskiesti kitais švelnesniais eterininais), patepus didesnius plotus, labai intensyviai kvepia.  Žole, šienu, mišku… Kada nors aprašysiu tuos mišinukus, gaminu po 30 ml vis pakeisdama sudėtį. Bet, priešingai daugelio aromaterapeutų nuomonėms, šita liga labai gerai reaguoja į grynus EA. Be abejo daug kas priklauso nuo ligos formos ir kiekvieno žmogaus individualių odos savybių. Dabar, rudenį, liga labai aktyviai lenda į dienos šviesą, tai aš eteriniais aliejais jai kaip plaktuku per galvą kaukšt, kaukšt, ir nurimsta, stabteli… Nors trumpam, nors tam kartui. Abu kartu geriam vitamino D3 papildus. Vyrui įvertinu ir tą kiekį, kurį gauna per odą. Bet jam ir reikia daugiau, sergantiesiems žvyneline būdingas vit. D  trūkumas . Manoma, kad užtepto ant odos D3 organizmas įsisavina apie 80 procentų, todėl  įskaičiuoju juos į paros dozę. Jei kitą kremą pagaminsiu su koncentruotu vitaminu D3 (ampulė 200 000TV), teks gerokai sumažinti išgeriamą dozę, arba tiesiog suplaksiu daugiau kremo, nes nežinau kiek tiksliai per odą nukeliauja į kraujotakos sistemą. O pabandyti noriu. Čia paminiu tik keletą, nors dabar jau nemažai studijų įvairiais aspektais nagrinėja vitamino D ir žvynelinės ryšį. Kodėl žvynelinę veikia vitaminas D.

Paskaičiuosiu kiek gaunasi vitamino kreme. Oiledixin 1 ml turi 15000 TV Cholekalciferolio, vitamino D3. Aš įdėjau 4 g, vadinasi šiek tiek mažiau negu 4 ml, nes Caprylio tankis 0,9. Taigi kreme maksimum gali būti 60 000 TV. Įsisavinimas tarkim 80 proc. – 48 000 TV. Sunaudosim per 30-45 dienas, taigi dienai apie 1000-1500 TV vitamino D organizmas gali gauti iš kremo, čia geriausiu atveju. Vadinasi, gerti dar galima (mano žiniomis ir supratimu, turiu pridurti) apie 2000 TV dienai. Rudenį, sunkiausiu metu (užsienio forumuose esu skaičiusi apie sergančiųjų vartojamas daug didesnes dozes. Bet tuomet būtina reguliariai tirti koncentraciją kraujyje). Paskui dozę galima mažinti, o vasarą visai nenaudoti. Tik kad šiemet vasara buvo skūpi saulės… Tokią dozę dabar pasirinkau paskaičiavusi atitinkamai kiek su savanoriais  bandys medikai klinikiniame tyrime Naujojoje Zelandijoje. Nežinau kiek tuose kraštuose ryškus ligos sezoniškumas. Pas mus labai ryškus, todėl manau kad krizių laikotarpiu verta dozę didinti, vėliau galima mažinti arba vartojimą nutraukti.

Pasakoju ką aš darau. Tai nėra gatavas visiems tinkamas receptas. Tiesiog vienas iš daugybės kelių, palengvinantis gyvenimą ir leidžiantis visiškai atsisakyti tepamų hormoninių vaistų.

Reklama

5 comments on “Kremas Jam, arba mūsų draugė žvynelinė

 1. […] greit baigėsi pirmasis variantas. Tiko ir patiko.  Esu gaminusi ir anksčiau su vitaminu D žvynelinės pažeistos odos […]

 2. […] Jam –  su vitaminu D pirmasis ir antras variantas. Viskas su jais abiem buvo gerai, kol tepiau ant pirmiau eteriniais aliejais […]

 3. Begalinis dėkui už Jūsų atsidavimą, ieškojimus, pasidalinimą žiniomis ir atradimais, ir atvirą širdį 🙂
  Galbūt galėtumėte parašyti receptą grynų EA mišinuko, kurį naudojate prieš kremą, sudėtį? Mano vyrukui šiandien nustatė šią “dovaną“, tad norėčiau suteikti jam toje jo neviltyje švelnumo..
  Ačiū
  A.

  • Iš visų mano bandymų labiausiai kol kas pavykę kremai su lanolinu, į juos dedu truputį vit. D3, bet nedaug, nes nuo didesnių kiekių jautrina. Dabar tais grynais eteriniais nebesitepa. Užsienyje atliekami tyrimai, kaip žvynelinę veikia vitaminas D3, vartojamas į vidų(geriamas). Žiemos metu vyras jau kelinti metai naudoja šiek tiek didesnę nei profilaktinę dozę. Žvyneline sergantiems būdingas vit. D trūkumas. Pasidarykit tyrimus, išsiaiškinkit kaip yra jūsų vyrui – gal bus papildoma būklę gerinanti priemonė. Jei nėra rudaplaukis raudonai degantis baltaodis, reikėtų vasarą išnaudot saulutės privalumus. Bet ne visiems saulė padeda, kai kuriais atvejais irgi netinka ir veikia kaip provokuojantis faktorius. Viskas labai individualu. Kada nors prisiruošiu ir sutvarkiusi įkelsiu savo išmąstymus ir iškapstymus apie žvynelinę, turiu tokią gromatą surašiusi, bet ją dar tvarkyti reikia.
   Eterinių mišinio pirmam kartui pasidarykit nedaug, keliolika lašų ar kelis ml., iš to ką turite, išbandykit – ar tinka, ar nejautrina. Mano mišinio principai tokie: tų eterinių, kuriuos galima tepti ant odos neatskiestus – didžioji dalis, ir į juos įmaišyta mažėjančia tvarka “į temą“ veikiančių stipresnių. Poveikio noriu raminančio odą ir nervų sistemą, balansuojančio, gerinančio gijimą, mažinančio sudirgimus, tirpinančio sukietėjimus, padedančio atsisluoksniuoti viršutiniam odos sluoksniui, veikiančio imuninę sistemą. Daug rūšių eterinių irgi nemaišykit – gali kuris vienas netikti, iš mišinio sunku bus atrinkti, kas kaltas. Dar geriau būtų išsitestuoti kiekvieną atskirai ant odos, jei kurių nors (ar visų) iki šiol nenaudojo. Aš dariau iš niaoulio, aromatinių ravensarų, kitaip kriptokarijų (Cryptocarya agathophylla, sinonimas Ravensara aromatica), jie geri imuninės sistemos reguliatoriai, palmarozų – šitų daugiausia, mažiau morkų sėklų regeneracijai, levandų ir/arba levandinų, vaistinių yzopų decumbens variateto, dygiųjų eglių, italinių šlamučių, smilkalinių bosvelijų. Dar mažesni kiekiai nardų (nardai labai tinka žvynelinei, bet daugiau dėl kvapo nededu daug), kvapiųjų bruknuolių ir /arba kvapiųjų beržų; dėl raminančio azuleno – kraujažolių, vienmečių bitkrėslių (jų geriau po nedaug, nes labai dažo); vokietijos ramunėlių; ciberžolių. Jei turite, galima įmaišyti sojų CO2 -natūralaus vitamino E. Tepdavo ant drėgnos odos, geriausia iškart po vonios ar dušo, kai spėdavau,tai aš įmasažuodavau. Oda pabaldavo tose pažeistose vietose, tada iškart ant viršaus drėkinantis kremas. Nesvarbu, kuo gydysis jūsų vyras, odai vadinamųjų emolientų reikės būtinai. Dabar tik kremą naudoja. Dar kokiam mėnesiui turiu pagaminusi; kai makaluosiu naują partiją – galiu vieną indelį nusiųsti. Man negaila pasidalint. Kai žmogus pabando, tik tada gali spręsti, ar jam tinka. Taip su visom mano makalonėm, kai būna norinčių ir besidominčių – duodu išbandyti. Nerašau savo EA recepto, nes dėl dažymo nesu patenkinta, o naujo dar negaminau, neprivertė gyvenimas. Manau, supratote, kaip galit darytis: tarkim, 10 lašų niaoulio, 10 palmarozų, 4 morkų sėklų, 4 levandų, 2 nardų, 2 bruknuolių, 2 įtalinių šlamučių, 2 vienmečių bitkrėslių, ir t.t., ir panašiai. Variantų begalybė, svarbu neužtepkit to kas odą dirgina, o čia jau individualu. Sėkmės
   Bloge yra “Trečias“ kremas su lanolinu. Pagaminau ir ketvirtą, dar geresnį, pridėjau emu taukų. Jam labai tinka, ir sau kūnui kartais naudoju, žiemą veidą per šalčius pasitepdavau. Bet laiko trūksta visus variantus aprašyti. Ketvirtu taip patenkinta, kad ko gero nieko nebekeisiu.

 4. Didelis dėkui už atsakymą! Dėl vit.D trūkumo sergant žvyneline esu skaičiusi Jūsų bloge ir prieš vizitą pas gydytoją prašiau, kad pasidarytų jo kiekio kraujyje nustatymo tryrimą,, tuo labiau, kad toje įstaigoje ir daro jį, tačiau mano vyrukas, matyt, iš tos nevilties pamiršo 😦 bandysiu kalbinti iš naujo nuvažiuoti pasidaryti jį..
  Bandysiu tuomet po vieną lašelį iš savo turimų namuose jam ištestuoti, o po to mišinuką gaminsiu.
  Labai laukčiau Jūsų sukauptų įžvalgų šia tema kažkada..
  O dėl pamėginimo – būčiau labai dėkinga, nes zjūsų nurodytame recepte aš daug ko neturiu, bet tai ne bėda, parsisiųsčiau, jeigu tiktų mano vyrukui.
  Dėkui dėkui dėkui!
  Su Tikėjimu,
  A.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: