5 Komentaras

Kremas Jam. Variacijos, su vitaminu D Nr.2

Labai greit baigėsi pirmasis variantas. Tiko ir patiko.  Esu gaminusi ir anksčiau su vitaminu D žvynelinės pažeistos odos priežiūrai, bet tada naudojau mažesnį procentą ir teigiamo efekto odos būklei nepastebėjau. Dabar matau kad tinka ir pleiskanojimas, paraudimas rimsta (tačiau kartu naudojami EA ant drėgnos odos ir vitamino D3 geriami papildai) . Antrasis su nedideliais pakeitimais – šiek tiek kitaip sukonstruotas emulsiklis, daugiau Polysorbato stabilizuoti vandeniui, truputėlį daugiau aliejų. Ir kiekį plakiau didesnį, kad liktų laiko kitiems bandymams. Nemanau kad kas gamins tiek daug, todėl ir vėl surašysiu tik procentus. Pridėjau kanapių sviestą, jis turtingas Omega3 riebiosiomis rūgštimis. Nors aliejinė dalis didesnė, kremas netirštas, nes nedėjau cetilo alkoholio. Tikėjausi kad pakankamai sutirštins sviestai ir norėjau pasitikrinti kas gausis be jo… Ir gavosi gerai. Tirštesnis galėtų būti, bet tekstūra gana gera ir dabar – minkštas, šilkinis. Pirmą dieną į indelius supyliau pienelio pavidalo. Po 24 valandų tapo toks, kaip matosi nuotraukoje – pakabinus formą išlaiko, nesubėga atgal. Žinoma išbandžiau ir ant savo rankų. Man patinka, oda ilgam lieka pamaitinta ir sudrėkinta, manau emulsija gavosi O/W tipo, bet kokį kartą nusiplovus rankas, kremas ant jų dar jaučiasi, nesausėja. Be vitamino D arba su mažesniu jo kiekiu – tai puikus regeneruojantis, drėkinantis kremas rankoms, kūnui.

Emulsiklis,  6,2 proc. kreme:

 • Glyceryl stearate   2,3 proc.
 • Polysorbate 80   1,6 proc.
 • Sorbitan monostearate   1,1 proc.
 • lecithin (AZ skystas)   0,7 proc.
 • Cera Bellina, Polygglyceryl-3-beesvax    0,5 proc.

Aliejinė dalis:

 • Sal, Shorea robusta sviestas   6 proc.
 • Sviestmedžio sviestas   6 proc.
 • Caprylis   6 proc.
 • Tamanų aliejus   5 proc.
 • Aviečių sėklų aliejus   5 proc.
 • Kanapių sviestas  4 proc.

Vandeninė dalis:

 • Hidrolatas   53,8 proc. ( naudojau du, supyliau likutį mėtų ir tada kiek trūko iki numatyto kiekio naminį vingiorykštės/pelkinio skudučio vandenį)
 • Glicerinas  3 proc.

Vandeninę dali labai pamažu, švirkšto pagalba, maišydama pyliau į aliejus, kai viskas sušilo iki tinkamos temperatūros, indelių tuo metu iš karšto vandens neištraukiau.

Priedai (tokie patys kaip ir pirmame variante)

Vitaminas D3, ampulė 200 000 TV viename ml trigliceridų – gaminau 400 g kremo, tai 100 g kremo būtų 50 000 TV. Šiek tiek gaunasi mažiau negu pirmame; tačiau jau žinau kad susinaudoja greičiau nei planavau ir manau kad čia koncentracija bus kaip tik, nei per daug, nei per mažai. Įplakiau į kremą pabaigoje, kai jau gerai atvėso ir lašinau eterinius.

 • alantoinas  0,5 proc.
 • vitaminas E  0,5 proc.
 • pantenolis  2 proc.
 • bisabololis 0,2 proc.
 • alijošiaus  x200 koncentratas 0,4 proc.
 • eteriniai alieja, CO2  apie 1 proc.
 • konservantas 0,4 proc.

Eteriniai aliejai  400 g kremo:

Mėtų CO2 20 lašų, kalninių dašių 16 lašų, cistų 8 lašai, nardų 28 lašai, morkų sėklų 12 lašų, aromatinių ravensarų 26 lašai, italinių šlamučių 14 lašų, baltųjų eglių 10 lašų, kiparisų 20 lašų, grenlandinių gailių 16 lašų, kvapiųjų bruknuolių 5 lašai.  EA taip pat tik labai mažai pakeisti, pirmame naudotos juodos eglės EA baigėsi, keičiau baltomis, pridėjau dar grenlandinius gailius, bruknuoles ir kiparisus. Iš esmės kvapas labai mažai kuo skiriasi.

Reklama

5 comments on “Kremas Jam. Variacijos, su vitaminu D Nr.2

 1. Puiki kremo sudėtis ir net nuostabu, kad padeda įveikti tokį bjaurų daiktą kaip žvynelinė! Užversiu klausimais;\
  Kokia Jūsų numonė – ar verta naudoti vit.D kūno kremuose profilaktiškai?
  Emulsiklis labai sudėtingas, kuo vadovaujantis tokią sudėtį pasirinkote?
  Kur perkate Sorbitan monostearate?

 2. Sorbitan monostearate pirkau makingcosmetics. Emulsiklis sudėtingas – kai turiu įvairių sudėtinių dalių, įdomu bandyt įvairius variantus ir tada atsirinkinėt, kas man patinka. Tiesiog smalsu tyrinėti, kaip keičiasi kremo tekstūra, savybės kažką pridėjus, pakeitus proporcijas, kažką atėmus…. Ta įvairesnė sudėtis leidžia mažiau naudoti agresyvesnių sudedamųjų, o juk vienas lecitinas ir vaškas malonios tekstūros kremo nesudarys, tektų gaminti labai riebų. Gautųsi kremas iš dviejų dalių emulsiklio, pvz. sorbitan monostearate ir Polysorbato, bet būtų dar kitoks. Žvynelinė prašosi ir drėgmės, ir riebalo. Lecitinas, vaškas odai draugiški, palieka apsauginę plėvelę, saugo nuo džiūvimo, atstato lipidų sluoksnį. Polysorbatas – prijungia daugiau vandens, ir kartu padeda aktyvioms medžiagoms prasiskverbti giliau. Jo vieno didelis kiekis būtų nelabai sveikas dalykas, šiek tiek manau kad nekenkia. Žvynelinės neįveikia, meluot nemėgstu. Bet padeda kontroliuoti ir gyvent mažiau kasantis. Odos sutepimas sergant šita liga kaip kasdieniai poteriai. Vitaminas D šios ligos gydymui taip pat juk ne mano išradimas, gaminami vaistai su juo, tik vyrui tikri, vaistinėje su receptais parduodami netiko. Ir vis pakartoju, kad veikia kompleksas, sunku įvertinti kuri jo dalis veiksmingiausia – eteriniai (tikrai akivaizdžiai ramina, gryni, neatskiesti aliejais, tikras dinamitas, net pats vyras sako – gal tas tavo kur labai kvepia labiausiai padeda), kremas su natūraliais aliejais ar vartojamas į vidų D3.
  Profilaktiškai vitaminą D3 į kremus dėti? Kokiu tikslu? Ko profilaktikai? Jei yra dermatitai, gali būt naudinga ir veiksminga. Šiaip – nebent retkarčiais odai palepinti, turėtų patikt sausai odai, gali pataisyt šiek tiek į gerą pusę jos būklę. Gamindami vaistus su vit. D, farmacininkai apskaičiuoja tiksliai, koks kiekis gali patekti į kraujotaką. Aš šitoj vietoj tegaliu apytikriai įsivaizduoti, nes nenaudoju specialių prasiskverbimą gerinančių formulių, medžiagų, tik šiek tiek pabeždžioniauju.
  Vitaminas D mums būtinas kaip oras, bet kiek jo pateks giliau iš kremo – nežinia. Įdėjus nedidelį procentą, dėl to galima nesukti sau galvos. Ypač žiemą, kai nėra saulės, perdozuot rizika maža. Visgi jei vartojate papildus su juo – reikia atsižvelgti. Visiems siūlau pasidomėt šituo vitaminu, ką jis duoda, kuo geras, kada gali būti pavojingas. Jo nereikia bijoti, reikia suprasti ir žinoti faktus. Ne pati išsamiausia informacija, bet gana nemažai galima rasti lietuvių kalba čia: http://www.vitaminasd.lt/kodel-pavasari-svarbus-vitaminas-d/
  Norint daugiau, naujau ir plačiau, teks ieškoti angliškai. Štai čia ne tik moksliškas, bet labai artimas manajam požiūris
  http://blog.vitamindcouncil.org/2012/09/29/vitamin-d-in-relations-to-the-dao-life-death-and-return/
  Šiemet jau vasaros pabaigoje žinojau kad bus sunkus ruduo sergamumo peršalimo ligomis, gripu prasme. Net bandžiau rasti informacijos, kiek vasarą buvo saulėtų dienų, kiek valandų saulė švietė. Įdomu būtų palyginti statistiką. išvesti paralelę tarp vasaros orų ir rudens-žiemos sezono sergamumo. Lietuviams ši vasara D atsargų neprikrovė, ir rezultatai jau apgulė poliklinikas, anksčiau nei visada ir gausiau. Liūdna… Kai pajutau kad gerklę kabina ir gal jau sirgsiu – “įkaliau“ didesnę dozę D3, arbatų pagėriau ir praslydo.

 3. Ačiū už atsakymą!
  Ne visai aiškiai išsireiškiau klausime dėl emulsiklių (plepant būtų paprasčiau), turėjau minty, kad Jūs bandot konstruoti pati emulsiklius, kai dabar yra visokių lameliarinėms emulsijoms, kristalams/ sluoksniams suformuoti emulsiklių (Prolipid, nikomuls,nikololipid ar dar daygybė kitokių), kuriuos naudojant susidaro šilkinės drėkianančios, plėvelę sudarančios emulsijos, į jas galima įvesti didelį kiekį aktyvų. Tik tiek…
  Dėl vit. D – profilaktiškai būtent dėl kalcio įsisavinimo pagerinimo ( kai nenaudoji jokių priedų su vit. D), ačiū už nuorodas, paskaitysiu, įsigilinsiu.
  Man atrodo, kad vit. D įterpimas į kremą – Jūsų idėja, niekur anksčiau nesusidūriau

 4. Dėl kalcio įsisavinimo pagerinimo reikia tam tikros dozės. O naminis kremas, kaip minėjau, nežinia kiek bus naudingas šia prasme, kiek tikrai nukeliaus į kraujotaką, netikslu, nepatikima iš kremo tikėtis tokio poveikio. Tam teks rinktis ką naudoti iš trijulės – saulė, maistas, papildai. Tik vit. D reikšmė mūsų sveikatai ir gyvenimui daug, daug, daug platesnė, galvot kad jo reikia tik dėl kalcio – tas pats, kaip manyt kad saulė šviečia tik dėl grožio. Jis saulės vaikas, saulės gimdomas ir saulės jėga mūsų kūnams. Truputį užsiminiau kai rašiau “Saulelė motulė“. Plačiau, tarsi mano minčių pratęsimas – toje nuorodoje anglų kalba. Tą puslapį, kuriame paskelbta, nuolat skaitau.
  O Nikomulsų dar neturiu. Nusipirksiu, tik neprisiruošiu. Laukiau – gal Lietuvoje atsiras. Įdomu konstruoti pačiai. Savi emulsikliai už Montanov68 kol kas patiko labiau, ypač tas variantas paakių kreme…
  Apie D daug skaitau jau daugiau nei pora metų, gyvenimas privertė. Nieko keisto kad ir gydomajame kreme naudoju. Žinau jo jėgą ir su kokiu tikslu ten dedu.
  Visgi – perdozavimas gali būti pavojingas, elgtis reikia atsakingai. Apie tai irgi primenu nuolat, nereikia manyti kad kuo daugiau, tuo geriau. Tiek, kiek reikia – naudinga, per daug bus žalinga. 🙂

 5. Ir man teko laimė sulaukti paštu panašia sudėtimi kremuko iš Ramutės. Mano vyrukas tepdavosi juo visai neseniai pasirodžiusios žvynelinės židinėlius, nors ir ne visada sąžiningai. Jis pats ypatingesnio pagerėjimo nepastebėjo ant savo odos (nors aš matau, kad tikrai gerėjo jam besitepant), be to dabar jau kuris laikas truputėlį valgiaraštį pakoregavę esame, tai turbūt dar ir tai pagelbėjo, dar vitaminą D geria ir saulutę kieme gaudo.. Be to jis pas mane iš tų vyrukų, kuriuos pamažu reikia pratinti prie nepažįstamų priemonių, tad tikiu, kad atsinaujinus bėrimams, vėl patepsim jam..

  Užtat, aš vis pati nedrįsdavau imti kremuko, kad tik jam liktų, kol prieš savaitę pabandžiau ir nuolat tepiau rankas – mano rankos žaizdotos, išbertos, besilaupančios, oda išbėrimų vietose atsisluoksniuoja, nuo sviestmedžio dažniausiai dar labiau sudirgdavo, taigi kol kas nuolat nusiprausus rankas ir pasitepus jau matosi, kad raudonumas išnyko, oda nurimusi (nors kita vertus ir keletą dienų neliečiau maisto rankomis, neploviau grindų, taigi neteko ir guminių pirštinių mautis). Mūsų mažyliui dermatitinius mažus bėrimukus taip pat po vonios patepdavau, rezultatas greičiausias būtent jam buvo.

  Didelis ačiū!

  A.S.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: