Parašykite komentarą

Pastebėjimai apie ankstesnius gaminius

Vis neprisiruošiu parašyti – tiek daug primakaluoju, naudoju, benaudojant kyla visokiausių minčių. Kas gerai, o kas galėtų  būti geriau, kas patiko ir kas nelabai. Neidealizuoju savo makalonių. Manau, kad tais pastebėjimais bus teisinga pasidalinti. Tuo pačiu pabrėžiu – kas tinka ir patinka man, mano odai, nebūtinai tiks visiems…  Įsimylėjau lanoliną. Ir sugalvojau, kad tam yra labai svari priežastis – taigi man toks giminingas daiktas… Savas kailis arčiau dūšios – pagal zodiaką esu avinas. 🙂 Jei vakare pasitepu rankas kremu su lanolinu – ryte jos būna ypatingai švelnios ir net mažiau raukšlėtos, tarsi gyvuliniai riebalai atstatytų, papildytų odoje trūkstamas dalis, užmūrytų nematomus epidermio pažeidimus. Kai paieškojau apie jį daugiau informacijos, įsitikinau, kad mano oda reaguoja visai įprastai, lanolino sudaroma dalinė okliuzija padeda odai geriau išlaikyti drėgmę. Tai iš tiesų labai vertingas priedas (arba gali būti net pagrindas, bazė), įdomi diskusija šiame forume (anglų kalba).

Nesitikėjau kad taip gerai tiks plaukams paskutinis, Gintarinis  muilas . Muilo amžius apie dvi savaites. Bet kadangi pusiau karštai gamintas, bręsta greičiau. Labai pavyko kvapas. Malonus, šiltas, šviesus, gintarinis, saldus, toks kaip daugelis įsivaizduoja ambros kvapą ( ir tikrai nieko bendro su tikra ambra neturintis), ilgai išliekantis ant odos ar plaukų. Pariebinimas 5 proc., bet nežinau nuo ko labiau, ar nuo panaudotų rūgščių, recepto formulės, ar nuo dėtų sakų, ar lanolino dėka visai neapsunkina plaukų. Perskalavau po plovimo su savo kondicionieriumi ir vaikščiojau puriais, minkštais plaukais kaip ką tik iš kirpyklos, net nervino kad tokie skrajojantys ir į akis lenda… Lanolinas, manyčiau, veikia labai panašiai kaip tirpinta vilna, tik naudoti patogiau, mažiau keičia muilo spalvą.

Būtinai kartosiu ir tobulinsiu šį paakių kremą , nuostabiai lengva, maloni tekstūra, ir gana stabilus, kartu dėl stabilumo klausimų kyla. Ant odos jį jaučiu kaip vieną iš maloniausių mano pasigamintų kremų. Atsiskiriančio aliejaus nepastebiu. Bet vanduo – net nesuprantu, kremas lyg ir vienalytis, viskas gerai, bet lyg vanduo nori pabėgti. Nesu tuo tikra, tik įtarinėju. Emulsiklio formulę reikia tobulinti. Sorbitano stearatą, visą ar jo dalį, keisiu sorbitano olivatu – tikiuosi dar labiau sumažės lengvas “baltas“ tepimasis. Kažkaip bandysiu geriau stabilizuoti vandenį. Galbūt didinsiu HLB ar pridėsiu GDL. Taip pat tebesvarstau.

Kremai Jam –  su vitaminu D pirmasis ir antras variantas. Viskas su jais abiem buvo gerai, kol tepiau ant pirmiau eteriniais aliejais padengtos odos. Kai per atostogas variantą  NR. 2  užtepiau tiesiai ant žvynelinės pažeistos odos – ta vieta paraudo. Arba per daug Polysorbato ir jis dirgina, arba dirgina vitamino D didesnis kiekis, arba jie abu netinka naudoti kartu su saule. Todėl ateityje su didesniu kiekiu vit. D negu pirmame, bet su mažesniu negu antrame gaminsiu naują kremą, kuriame bus mažai polysorbato ar ko nors į jį panašaus ir būtinai bus sodriai šleptelta lanolino. Dabar Nr. 2 vieną-du kartus per savaitę tepu savo kūno odą, sunaudosiu. Abu kremai labai stabilūs, jokių ženklų kad kas nors kur nors norėtų pabėgti. Polysorbatas80 tam tikslui gerai pasitarnauja…

Rudeninis veido kremas – man kiek sunkokas,  trūksta drėkinimo, bet šiaip neblogas. Vis dėlto, nors iš pradžių maniau kad vanduo atsiskiria, iš tiesų šaldytuve laikomame indelyje  konsistencija kaip kokios Nivea, taigi stabilumui didelių priekaištų neturiu. Kaip ištekintas, tik gamindama persistengiau plakdama, todėl  tepuosi lyg sustingusiomis putomis. O laikomas kambaryje – nestabilus. Išvada – matyt emulsiklyje nepakanka aukštesio HLB sudėtinių dalių. Dar pastebėjau, kad gaminiai būna stabilesni, jei pagaminti ir išpilstyti bent kelias paras pastovi vienodoje gana žemoje temperatūroje. Tarsi subręsta.

Keli žodžiai apie antrą kremą po deginimosi . Ilgiau panaudojus, man jis buvo liesokas…  Jis puikiai tinka po deginimosi tiesioginiausia prasme, tai yra tomis dienomis, kada kaitinamasi saulėje. Vėliau mano sausai odai jau norisi kažko riebesnio. Riebiai vyro odai, žvynelinei, labai tiko ne tik po saulės vonių, nes puikiai drėkino.  Aš odos lupimosi neišvengiau…  Geriau pristabdė, geriau sudrėkino mano odą senas kremas su dideliu OliveDouceur emulsiklio ir rūgščių kiekiu. Antrasis šiame poste. Ir kaip rašiau pradžioje – kas vienam gerai, kitam gali visai netikti. Šis emulsiklis ir rūgštis žvynelinės pažeistą odą akimirksniu suerzino, vos juo patepus oda paraudo, ėmė perštėti. Akivaizdžiai netiko.

Indeliai šaldytuvo durelėse sunkai telpa… 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: