Parašykite komentarą

“Krentantys lapai“, arba rudeninis “svirlas“

Oi kokia nuotrauka negraži gavosi… Reikės pakeisti 🙂

Ar gavosi kaip norėjau? Ir vėl ne!  Bet jau arčiau, šilčiau…  Gal pirmą kartą taip niežėjo nagai kuo greičiau supjaustyti  kad pamatyčiau,  ar jau kažkas panašiau į gražų, ne tik malonų naudoti muilą.  Vėl nedariau didelio pariebinimo. Man patinka, kai muilas tinka viskam – ir kūnui, ir plaukams.  Vakar supilsčiau, šiandien supjausčiau – o jau putoja, atrodo nė muilinti nereikia, vandeniui užtenka vos prisiliesti kad imtų augti gražūs burbulai.  Juostelė žalia, viskas kaip turi būt. Geras muilas bus, kai subręs. Greit sukausi, bet stingo irgi greit. Šarmo tirpalą ir aliejų mišinį  buvau pasiruošusi iš vakaro, taigi maišiau šaltai tiesioginiausia prasme. Tik aliejus vos vos pašildžiau, net nematavau temperatūros. Truputį aukštesnė už kambario, o šarmas šaltas, apie 10-15 laipsnių, garaže miegojęs.  Gaila, kad spalvos patamsėjo…  Na, užtai labai realistiška -lapai irgi krenta, ruduoja, tamsėja ir supūva… Gal muilas nesupus. 🙂 Labai plonais sluoksneliais supilstyti ir nesitikėjau, jau ir toks su rūgštimis gaminant – nemažas pasiekimas… Kai taip neblogai gavosi, mintyse ėmiau kurti planus kaip darysiu kitą muilą. Pristačiau didžiuuulių smėlio pilių. Jau padariau, stingsta. Ochhh… Vis kipšiukas patraukia ką nors nauja išbandyti. Na ir išbandžiau. Muilas bus fantastiškas, mažą gabalėlį pjausčiau – ant rankų, kai nuplauni, lyg drėkinantis kremas jaučiasi, nors jam dar tik dešimt valandų sukako. Dar kanda, bet tai normalu. Bet grožis… Gerai sukratyt neužteko, dar ir paminkiau, ir tai bus kaip trupininis varškės pyragas su žele gabalėliais…  Daugiau kitame poste.  🙂

Taip atrodė nesupjaustytas

Sudėtis.    Pariebinimas  2  proc., kvapai  apie  25 g  kilogramui aliejų,  vandens procentas –  39.  Gaminau iš  1200g aliejų. Pyliau  468 g distiliuoto vandens plius 20 g sausų priedų tirpinimui.  NaOH  196,87 g., tame tarpe:  176,714 g pagal skaičiuoklę ir 20,16 g rūgščių neutralizavimui.

 • abrikosų kauliukų aliejus   13 proc.
 • baobabų aliejus  7  proc.
 • babassu  aliejus   16  proc.
 • kokosų aliejus  12  proc.
 • linų sėmenų aliejus  5 proc.
 • sviestmedžio sviestas  4  proc.
 • pistacijų aaliejus  20  proc.
 • ricinos  aliejus  4 proc.
 • laurų  aliejus  7  proc.
 • palmių  aliejus  4  proc.
 • erškėtrožių  aliejus  4  proc.
 • murumuru  sviestas  4  proc.

Priedai prie aliejų masės:   Natūralus lanolinas (gyvulinis produktas)   2  proc.,   riebaluose tirpus lecitinas 0,75 proc., alijošiaus x200 ekstraktas  0,4 proc., sausi šilko peptidai  0,6 proc., vitaminas E  0,22 proc., rozmarinų ekstraktas  0,3 proc.

Mastikos derva  apie  1,7 proc. (20g),  frankinčenso dervos ekstraktas  apie  1,7 proc.   (20g).  Dervas,  gerai sugrūdusi grūstuvėje,  visuomet tirpinu kaitinimui atspariuose aliejuose iš recepto, paskui sveriu ir supilu likusius aliejus.

Pieno rūgštis  3 proc.,  citrinos rūgštis 1 proc.   P.S. vis ieškau varianto, kad ir rūgštys būtų muile, ir šioks toks grožis galėtų gautis… Rūgščių neutralizavimui  3×0,36 (arba 0,44 jei pieno rūgštis 100 proc.) – 12,96 g NaOH;  1×0,6  –  7,2 g  NaOH.

Skaičiukai:  Hard 39;  cleans 24;  cond  58;  bubbly  28;  creamy  19;  IOD  71;  INS  140.     Rūgštys:  lauric  17;   myristic   7;   palmitic  11;   stearic   4;   ricinoleic  4;    oleic   35;    linoleic  16;    linolenic  4.

Kvapas. Mišinukas iš įvairių eterinių ir absoliutų. Nors nedaug pyliau, puikiai išsiskiria levandinai. Gaivus, vėsus, tikras rudens dvelksmas. Nei labai patenkinta juo, nei nusivylusi. Kiekvieną muilą kitaip kvėpinu – neįdomu vienodai. Absoliutus tirpinausi truputyje spirito – tiek, kad pakaktų ištirpimui, apie 2,5-3g:  tonkos pupelių 0,82 g., briedragių 0,52 g., mimozų  0,58 g., opopanakso 0,54 g., amber  dervos 1,5g. Eteriniai: tandžerinų 5 fold 6 g., pačiulės 3 g., levandinų super 5 g., kopaibų balzamas 3,5 g., palmarozų 5 g., apelsinų 3,5 g.  Tandžerinų eterinis puikiai tinka įvairiausiems deriniams, ne toks aiškiai juntamas, saldus ir citrusinis kaip apelsinų, pasitarnauja pakeldamas, pagyvindamas, paryškindamas kitus kvapus, čia jis lyg fonas, kuriame išryškėja kitos detalėsJjau ne pirmą kartą jį tokiu tikslu naudoju muiluose. Puikus dalykėlis.

Kvapnų mišinį  įmaišiau kartu su mikomis ir oksidais, sausus priedus tirpinau vandenyje (20g). Taip pat pamerkiau viską išvakarėse, mano alijošius toks gabalinis… Ilgai tirpsta. Supyliau į aliejų-šarmo mišinį beveik nelaukdama pėdsako, kad tik viskas kuo greičiau atsirastų savo vietose.

Spalvoms naudojau truputį ciberžolės (1/4 arbatinio šaukštelio) – geltonai ryškesnei, indigo (0,42g)  juodo oksido(0,42g) ir tamsiai raudonos mikos(0,5g) – tai tamsiausiai spalvai. Norėjau kar būtų tamsi į raudonumą, bet jis neišryškėjo, praskydo, pasimetė; , titano dioksido (0,8g)  šviesiausiai daliai truputį pabalinti. Ne tokių spalvų norėjau… Daug dar reikės praktikuotis, kol muile apsigyvens artimesnės įsivaizduojamoms spalvos.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: