Parašykite komentarą

Putojantis “Citrininis varškės pyragas“

Nevalgomas… Tai tiesiog dar vienas muilas. Ir vėl liapsusas mano muilininkystėje. 🙂  Rezultatu beveik patenkinta, nors norėjau ne visai to kas gavosi. Aš kaip tas nevykėlis burtininkas iš “Hario Poterio“, išburiu vis ne tai ko reikia. Kai maišiau eterinius aliejus kvapui, viskas ėjosi gerai, kol sumaniau (noriu sumažinti nenaudojamų buteliukų skaičių) įpilti puošniųjų kvepenių (osmančių) ataro. Sujaukė visą kompoziciją. Retai kada taip žioplai pasielgiu, išsyk supyliau visą likutį… Paskui ilgai ir nuobodžiai stengiausi jas, išsišokėles, suvaldyti. Maišiu, derinau, kol gavosi bent jau pakenčiamai… Viso mišinio muilui nesunaudojau, gavosi daug. Kai dabar pauostau – normalus,  malonus kvapas, o ant popierinės juostelės, kai nusigaruoja pirma gaida, lieka visai graži, saldžiai kvepalinė, truputį dusliai sunki bazė. Muile jos neužuodžiu, nežinia iš kur, eteriniams aliejams reaguojant su šarmu, ten užgimė ryški citrinžolė, nors iš tiesų jos nėra… Kvepia citrusais, citrinžole. Jei laikui bėgant tas citriniškumas sušvelnės, bus tik geriau.

Kuo muilas kitoks? Visada norisi kažko naujo. Esu gaminus plaktą muilą su daug stearino rūgšties. Na, man nelabai patiko, nemaloniai jaučiau tą steariną ant odos. Bet kartu žinau, kad stearino rūgštis – mūsų odos natūraliai išskiriamo sebumo sudedamoji, ji odai padeda apsisaugoti, neišsausėti, muilui teikia kremiškumo. Mano šį kartą pasirinktas aliejų derinys jo turėjo labai mažai. Kitas dar gana retai  muiluose naudojamas priedas – cetilo alkoholis. Kondicionuojantis, drėkinantis. Abu duos muilui papildomo kietumo ir skalsumo. Natūralų lanoliną taip pat naudojau, įtraukiau į receptą.010

Dabar muilui lygiai savaitė. Dar jauniklis. Knietėjo išbandyti – ploviau plaukus. Gerai… Net keista, nesumažintas, 5 proc.  pariebinimas, bet plaukams vėl puikiai tinka. Gal jie jau įprato prie mano muilų ir eksperimentų, viską iškenčia… Kad geriau pamatyčiau rezultatą, tyčia neperskalavau nei parūgštintu vandeniu, nei kondicionieriaus normaliai nenaudojau. Tiesiog perploviau vandeniu ir išdžiovinau. Tik tada vos vos užtepiau neseniai pasigaminto kondicionieriaus, norėjosi sulyginti “šiaušiukus“, duoti plaukams daugiau švelnumo ir slidaus kritimo (taip pat norėjau išbandyti, kaip atrodys plaukai nenuskalaujant kondicionieriaus. Įsitikinau kad galiu taip naudoti, neriebina mano plaukų per daug).

Stingo. Siaubas, kaip greit stingo aliejų ir šarmo masė, nors pėdsako nesulaukiau ir maišiau itin žemos temperatūros. Aliejai buvo apie 27 laipsnių celsijaus, šarmas dar šaltesnis. Grožis gautas kratymo-minkymo būdu. 🙂 Greit greit sumaišiau spalvas, kroviau šaukštu kaip uogienę, palygindama kaip torto pertepimus, pakratydama. Paskui uždengiau maistine plėvele ir delniukais gerokai paminkiau, paspaudžiau, kad kuo mažiau liktų oro tarpų. Beveik gerai išsiminkė… Tik kur ne kur kraštuose tarpeliai liko. Tas stingimas buvo šiek tiek kitoks nei visada (čia man, rūgščių gausiai pridedančiai ir tam nusiteikusiai), matyt kietumo davė atvėsęs cetilo alkoholis, stearino rūgštis, bet pats saponifikacijos procesas dar nebuvo toli pažengęs, muilas į gelio fazę nepereidinėjo, nekaito smarkiai; šaukštu, o paskui rankų paspaudimais leidosi formuojamas. Kai jau suminkiau, dėjau į šaldiklį.

Trumpas apibūdinimas:   vandens procentą, kad sulėtinčiau saponifikaciją, padidinau iki 39. Pariebinimas 5 proc., kvapai 30g į 1 kg aliejų masės. Gaminau 1300 g.  Vanduo pagal skaičiuoklę: 507 g.  NaOH 173,041g; tačiau naudojau 190,2 g, nes į vandenį pyliau 2 proc. pieno rūgšties ir 1 proc. citrinos rūgšties, taigi joms buvau paskaičiavusi papildomai 9,36 ir 7,8 g NaOH.  Aliejuose tirpinau 20 g Colophonium dervos (kanifolijos).  Taip pat aliejuose ištirpinta 3 proc. cetilo alkoholio.

Plonybės: į formulę įtraukiau 5 proc. stearino rūgšties. Realiai tą kiekį dalinau: naudojau 2 proc. stearino ir, kaip jau minėjau, 3 proc. cetilo alkoholio. Pagal skaičiuoklę muilas neturėjo būti labai gerai putojantis. Realybėje putoja ypatingai gerai. 🙂 Prabangių priedų irgi nėra – bet odai labai patinka, drėkina, minkština ir kondicionuoja, tačiau riebios nemalonios plėvelės, kai atrodo kad rankos visur net limpa, nelieka.007

Sudėtis:

  • natūralus lanolinas        3  proc.
  • babassu aliejus    8  proc.
  • makadamijų riešutų aliejus  16 proc.
  • palmių branduolių aliejus  14  proc.
  • sal  sviestas  5  proc.
  • sojų aliejus  17  proc.
  • sviestmedžio  aliejus  7 proc.
  • ricinos aliejus  5  proc.
  • stearino rūgštis  5  proc. (dėmesio, 2 proc. muile ir 3 proc. cetilo alkoholio)
  • rapsų  aliejus   20  proc.

Skaičiukai:  hard  34,  cleans  15,   cond  55,   bubbly  19,   creamy 23,  IOD  71,   INS  123.  Pagal INS, muilas turėtų būti nekokis vaizdelis… Tačiau net ir gerai nesubrandintas jau malonus naudoti. Kai gerai sukietės, išdžius, bus fantastiškas.  Dar tikiuosi, kad cetilo alkoholis turėtų šiek tiek saugoti nestabilius aliejus. Rūgštys susidėlioja taip:  lauric 11,  myristic  4,  palmitic  7,  stearic  12,  ricinoleic  5,  oleic  35,  linoleic  13,  linolenic  3.

005Vieną dažiau raudona (Mica ciuvre, 0,53 g) ir alyvine mika (Mica Magenta, 1 g), kitą dalį pilkai sidabrine (Mica Patina silver, 0,9 g) ir balta (Mica Pearl white, 0,4 g); visą masę balinau titano dioksidu 3,2 g. Prisibijojau tiek daug mikų ir TD, kad nesausintų odos. Bet kol kas viskas gerai. Nepersistengiau… Gal ir plaukams todėl neriebu?  Spalva kol kas laikosi gerai – netamsėja. “Krentantys lapai“ jau per savaitę labai rudeniškai nusidažė. Bet iš esmės liko gražūs, gal net ryškesni ir gražesni.

Kvapas. Neaprašinėsiu, nes gavosi nesąmonė, nereikia taip daryti… Daug sudėtinių dalių ir visai be reikalo. Tačiau jei kam nors rūpės sužinoti, kas ten buvo panaudota – klauskit. Negaila, ne paslaptis, galiu surašyti. Kartu su eteriniais aliejais sumaišiau vitaminą E. Realiai į muilą jo papuolė apie 1 proc., šiek tiek daugiau nei 13 g.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: