Parašykite komentarą

Eterinių aliejų mišinys nuo lūpų pūslelinės

Nors vaistų nekuriu, negaminu, kartais pasidaryti mišinukai veikia efektyviau už priemones iš vaistinės. Jau ne kartą lygiai tokį pat (o seniau panašų) maišiau. Dukrytė visada nešiojasi rankinėje buteliuką. Pirmąjį sumakalavau daug negalvodama, lengva ranka ir net recepto neužsirašiau. Kai sunaudojo, paprašė vėl pagaminti – bandžiau prisiminti ką dėjau, kas tinka, ir vėl supilsčiau buteliuką. Užsirašiau… Esu gaminusi riebesnę priemonę, ne tokią koncentruotą, nedžiovinančią. Jos minusas – kartus skonis nuo tamanų aliejaus. Ir ji taip stipriai ir greitai nesuveiks. Toji, riebesnė tinka kai virusas sustabdytas, pažabotas, šašiukai nudžiūvę ir tereikia švelniai sutepti, paspartinti gijimą ir neleist tam bjaurybukui atsigauti.

Grynas, niekuo neatskiestas eterinių aliejų mišinys veikia kaip greitoji pagalba. Žaibiškai, ten kur reikia. Vos pajutus būdingą dilgčiojimą, reikia kuo greičiau patepti tą vietą. Kartoti kas kelias valandas. Pūslelės jei ir iškyla, tai tik pavienės, arba iš vis viena vienintelė. Greit nudžiūna ir neišsiplečia. Tikrai, patikrinta. Nerašiau šitos “bombos“ (taip vadinu dėl 100 proc. koncentracijos) recepto, kol negavau ne šeimos nario atsiliepimo. Patvirtino kad veikia. Kodėl man tas patvirtinimas svarbus? Na, dukrai, vyrui (jam taip pat veikė geriau už pirktinius tepaliukus) galima pripaišyti placebo poveikį, mano įtaigą. Dabar žinau, kad padėjo mano gerbiamo mediko žmonai. Nė kiek nesistebiu kad padėjo, tai normalu ir dėsninga. Eteriniai aliejai puikiai susitvarko su virusais. Man pūslelinė paūmėja retai. Kol neturėjau mišinuko pasitepdavau beveik kuo papuola – levandų, rozmarinų verbenono eteriniais aliejais, ir taip pat nudžiūdavo labai greitai. Mišinuko pagrindas – švelnūs eteriniai aliejai, kuriuos galima ir neatskiestus tepti ant odos.  Aštresnių nedaug, toks kiekis odos nesudirgina. Nekartus, nebjaurus skonis, švelniai šaldo, maloniai kvepia. Skaidrios šviesiai melsvos spalvos. Ryškiai žalių, mėlynų daug chamazuleno turinčių marokinių, vokietijos ramunėlių naudojau nedaug. Norėjosi jų poveikio, bet ne vaizdo kaip pasitepus “zelionka“.  Aštresnių eterinių nedaug, man jie atrodė reikalingi, bet dėjau tiek kad odos nesudirgintų. Nekalbu apie tuos atvejus, kai kas nors yra jautrus, alergiškas tam tikroms medžiagoms – tuomet jų reikia nenaudoti. Sudėtinių dalių gana daug; galima paprastinti, žinoma. Po ilgos įžangos receptas (iš tiesų gaminu iškart gerokai daugiau…) :

 • ravintsarų (kamparinių cinamonų lapų, cinnamomum camphora) eterinis aliejus  26 lašai006
 • rozmarinų verbenono  16  lašų
 • niaolulis (malaleuca quinquenervia) 14  lašų
 • burboniškų pelargonijų (pelargonium asperum)  12  lašų
 • morkų sėklų  12  lašų
 • levandų   (naudojau AOC) 12  lašų
 • spindulinių eukaliptų  8 lašai
 • citrinų (ekologiško, būtinai!)   8  lašai
 • vaistinių ramunių (Matricaria recutita L Damiani Ful)  4  lašai
 • gvazdikėlių   3  lašai
 • marokinių ramunėlių, kitaip vienmetės bitkrėslės ( Tanacetum annnum)  1 lašas
 • vokietijos ramunėlių (Chamomila recutita L Rauschel)   1 lašas

Gaunasi 4-5 ml mišinuko, priklauso nuo naudojamų lašintuvų diametro. Galima dar įlašinti  bisabololio ir vitamino E 1-2 lašus. Nešiojimuisi labai patogūs mažyčiai stiklo buteliukai su metaliniu rutuliuku – patogu pasitepti, pakankamai sandarūs, neužima daug vietos rankinėje ar kišenėje.  Kai išsinaudoja, vėl pripildau iš didesnio, kurį laikau namie. Nebedaug tame didesniame liko, beveik stebuklingai nyksta…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: