5 Komentaras

Tik mums, mergaitėms…

Škic, berniukai, jei tokie užklysta – čia ne vyrų reikalas.

Kartais mums prisireikia labai moteriškų smulkmenėlių. Ypač tada, kai  imunitetas po ilgos tamsios žiemos nusilpęs. Prasideda grybų sezonas… Ne tų žinoma kur miške auga. Nereikėjo nereikėjo ir staiga užsireikė ko nors nuo candida albicans su giminaičiais sukeltos pienligės. Makalavau žvakutes. Ne visai pasisekė. Pirmu bandymu masė gavosi pernelyg minkšta, kaip tirštas riebus tepalas. Teko dar tirpinti tirštiklio, iš naujo permaišyt; padidėjo kiekis ir pasikeitė proporcijos, bet ne pasaulio pabaiga. Net  papildomai patirštinus žvakutės galėtų būti kietesnės. Na, dar kitam kartui žinosiu. Dabar makaliukas, sutrauktas į vienkartinį švirkštą, šiltame kambaryje išsistumia kaip tepaliukas, o šaldytuve žvakutės kaip šaltas sviestas. Rankose – tirpsta. Manyčiau, reiktų dar tirštinti. Vienas minuso pliusas – kad galima naudoti  ir kaip tepaliuką, išoriškai.  Nuramina niežulį. Ne visą masę žvakutėmis paverčiau. Rezultatas – turiu apie 55 gramus žvakučių masės; maždaug dvidešimčiai žvakučių.Turėjo būti 50 g…  Kitąsyk gal mažinsiu ir minkštų aliejų kiekį. Sudėtis:

 • kakavos sviestas 25 g.
 • kokosų aliejus 7 g.
 • ricinos aliejus 5 g.
 • erškėtrožių aliejus 5,5 g.
 • bičių vaškas  6 g.
 • cetilo alkoholis 9 g.
 • pieno rūgštis  10 lašų.

Eterinių aliejų mišinys, apie  4,5 g.:

 • mairūnų  2 ml arba 1,7 g.
 • šventųjų bazilikų (Tulasių)  1 ml arba 0,85-0,9 g
 • arbatmedžių (Malaleuca alternifolia) 1 ml arba 0,85-0,9 g.
 • vaistinių čiobrelių (tinkamiausi timolio, korvakrolio chemotipo) 0,5 ml  arba 0,45 g.
 • pipirmėčių  15 lašų
 • gvazdikėlių 10 lašų.

Veikimo principas: pieno rūgštis padeda palaikyti normaliai mikroflorai daugintis palankią terpę. Kokosų, ricinos aliejai  kaip bazės sudėtinės dalys,  kartu jie turi nestiprų priešgrybelinį poveikį. Cetilo alkoholis maloniau tirpsta, mažiau riebus negu vien tirštinant bičių vašku (bent aš taip galvoju). Pipirmėčių eterinis aliejus – vienas iš stipriausių, veiksmingas net mažiausiomis koncentracijomis naudojamas prieš candida albicans, tuo pačiu maloniai šaldo, ramina. Čiobreliai taip pat labai efektyviai naikina candida genties sukėlėjus. Labai veiksmingi rutuliniai eukaliptai – bet kažkodėl man jų nesinorėjo. Gal kitu bandymu pakeisiu sudėtį. Eterinius aliejus naudinga kaitalioti.

Įvairiuose šaltiniuose priešgrybelinis poveikis dažnai priskiriamas  skirtingiems eteriniams aliejams. Sudėtį sudarinėjau remdamasi šiais šaltiniais:

Reklama

5 comments on “Tik mums, mergaitėms…

 1. O stearino rūgšties keletu procentų pakietinti žvakučių nebūtų galima?

  • Manau kad galima, kodėl ne. Kai gerai sustingo, jos normaliai naudojamos, iš formelės gerai išsiima. Kitą kartą dėsiu šiek tiek mažiau skystų aliejų ir kokoso – jis puikus, bet labai greit tirpsta. Taip pat ir nuo bičių vaško kietumo gali priklausyti, kokia gausis konsistencija. Čia naudojau iš aroma-zone; turiu nevalyto iš Lietuvos bitininkų, ir galvoju kad su tuo būtų kietesnės. Tik tokio, su krisliukais, šiukšliukais nenorėjau dėti tokiam tikslui…

 2. Kaip manot, Ramute, o įmaišyti į žvakučių masę probiotikų, t. y. gerųjų bakterijų iš kokios vaistinės kapsulės nepavyktų? Čia kad atstatyti mikroflorą, o gal kitokios bakterijos, ne tos, kur valgom, šiam reikalui tinkamos?

  • Iš probiotikų tiktų tie kurių sudėtyje yra lactobacillus acidophilus, pieno rūgšties bakterijų. Taip pat tinka apsiplauti natūraliu kefyru, jogurtu – dėl rūgščios terpės atstatymo ir tų pačių bakterijų. Šarminis muilas tokiu atveju – pats netinkamiausias variantas. Galima bandyti apsiskaičiuot tiksliau kiek reikia vienai žvakutei – tam susirandu vaistų gamintojų informacinius lapelius, būna nurodyti kiekiai… Ne visada, bet paieškojus galima rasti, taip pat ir kokios bakterijos naudojamos žvakutėms, ir po kiek. Žinoma, įmaišyti reikia į auštančią masę, o blogiau nuo to tikrai nebus.

 3. Ačiū, Ramute, už receptą 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: