4 Komentaras

Lanolininis kremas “Ponas Universalusis“

Negalima vadinti gydomuoju, žinau, bet kol nesu oficialus pardavėjas, ir kol čia mano puslapis, o ne parduodamų prekių aprašymas – rašau ką noriu ir leisiu sau girtis. Šitas kremas mūsų šeimai tiko ypatingai gerai ir jau padarė net kelis gerus darbus. Dukrai pavasarį užgydė nuo alergijos šalčiui atsirandančias žaizdas ant kūno. Jei kas turi šią bėdą, žino, kad medicina neturi priemonių šalčio alergijai gydyti. Vyrui įdomiai suveikė užteptas ant trečios dienos veido žaizdos (taip, taip, ne barzdelės…) šašo – atmirkė, tarsi pakėlė, šašas pats nukrito, o kremas, toliau tepamas, saugojo jautrią ploną odelę ir rando beveik neliko. Tai dar vienas Lanolininės serijos variantas. Receptą tobulinu, gludinu antrus metus. Pastarąjį be didelių perdėjimų galiu vadinti unikaliu puoselėjančiu gaminiu. Realiai gydančiu, nors tai ir ne vaistai, jokiu būdu. Tiesiog šitas kremas žvynelinės pažeistą odą veikia taip, kaip ir norėjau, labai įvairiopai: ramina, drėkina, suteikia apsauginę drėgmę sulaikančią plėvelę, mažina pleiskanojimą. Turbūt nebe pirmą kartą taip sakau… Bet gaunasi vis geriau; tačiau tik šitą recepotą kartojau jau du kartus Sau kartais naudoju kūnui, kartais vakarais (nes gana riebus, dienai man netinka) kaip maitinančią vitamininę kaukę užsitepu nakčiai ant veido. Dabar, kai prisiskaičiau apie sviestmedį ir alergiją lateksui, mąstau kad sviestmedį naudosiu saikingiau, ne visose partijose. Man patinka nors kiek pakeisti receptą – manau, tada geriau veikia, kai truputį “perstumdau“ aliejus ir eterinius. Daugiau nebežinau ką reiktų keisti; nebent sugalvot greitesnę gamybos metodiką. Nes dabar, kol viską išsitirpinu, pasisveriu, pagaminu, sugaištu visą dieną… Apie šitą receptą egoistiškai galvojau – iškloti jį bloge ar ne, pasilikti sau. Bet netapsiu laimingesne “užspaudusi“. Kaip minėjau, sudedamąsias dalis  naudinga kaitalioti – o serijinei gamybai toks principas netinka. Turi būti vienoda receptūra… Nebeaprašinėsiu eigos, nes viskas panašiai kaip kituose Lanolininiuose. Čia panaudotas Pananginas ampulėmis skirtas odai raminti. Vitaminą D taip pat perku ampulėmis, po 200 000 TV vienoje, ir atsiskiedžiu Kapriliu kad viename ml būtų 15 000 TV. Tekstūrai dar turiu priekaištų, bet Olivax emulsiklis čia man labai patinka. Gal jam kompaniją reikia geriau pritaikyti.019 Ilga sudėtis tikrai ne tam, kad visko būtų kuo daugiau. Bet kad visko reikia… Nedėčiau Gel Maker emulsiklio, bet sunkokai jungiasi. Nors paskui lieka stabilus.

Procentas :

 1.    Lanolino alkoholis                 0,4
 2.    Glyceryl stearate (VE)         1,5
 3.    Olivax                                        4
 4.    Lanolinas, natūralus            10
 5.    Ksantanas                               0,05
 6.    Emu taukai,  heavy                3              (galima keisti Ghee sviestu)
 7.    Sėmenų aliejus                     5
 8.    Nilinis sviestmedis               6
 9.    Sal sviestas                             3
 10.    Bacuri sviestas                       5
 11.    Kanapių aliejus                      2
 12.   Dervos: frankinčenso ektr., Shorea wiesn.     0,4
 13.   Pieno rūgštis                0,15
 14.   Pananginas amp.             3           (procentai gaminyje!)
 15.   Vanduo/hidrolatai                43,44
 16.   Gel Maker Emu                     1
 17.   Stamb.  hialuronas               0,2
 18.   Natrio laktatas                      1
 19.   Urea                                        0,5
 20.   Betainas                                  2
 21.   Pantenolis                              1,5
 22.   Aloe x200 koncentr.             0,3
 23.   Šilko amino r.                         2
 24.   Šilko peptidai                         1
 25.   Cinko oksidas                       0,38
 26.   Alantoinas                             0,38
 27.   Vit. E    (dviejų rūšių)            0,5           (d-alfa tokoferolis, DL-alfa tokoferylio acetatas)
 28.   Vit. A                                       0, 1
 29.   Vit. D (15000TV  1ml )         1
 30.    EA , apytikriai                      0,8
 31.   Cosgard                                0.4
Eteriniai aliejai, 1000g kremo:  Levandų AOC  40l – 1,07g, morkų sėklų   28 l    –   0,85 g, kininių nardų  30 – 0,88g, romos ramunėlių  20 l   –  0,48g,                         vienmečių bitkrėslių  10 l –  0,27g, bosvelijų KN, Omanas  30 l – 0,72 g,  snapučių CO2 –  0,58 g, juodųjų eglių  32 l  – 0,86 g, citrinų  32 l  –  0,8g.
Reklama

4 comments on “Lanolininis kremas “Ponas Universalusis“

 1. Nu super tinklaraštis, labai džiaugiuosi, kad dalinatės savo patirtimi ir eksperimentais. Tik mano akimis receptai per daug sudėtingi. Žinoma, aš ieškau paprastų ir lengvų naminių kūno priežiūros receptukų 🙂 Sėkmės!

  • Sutinku ir pritariu, kad pernelyg sudėtingi. Todėl toliau stengiuosi tobulinti ir paprastinti. Paskutinis mano “pasižaidimas“ buvo labai paprastas: į lanoliną įmaišiau apie 5 proc. linų sėmenų aliejaus, 5 proc. emu taukų, 3 proc. vitamino D3 tirpalo (Oiledixin), truputį vitamino E, pašildžiau iki maždaug 40 laipsnių ir išmaišiau. Ant drėgnos odos – super; taip pat galima kai reikia delne susimaišyti su bet kokiu naudojamu kremu ir pasitepti. 🙂

   • Ačiū už pasidalinimą 🙂
    O kuom būtų galima pakeisti lanoliną ir emu taukus? Kiek žinau jie gyvūninės kilmės, o aš norėčiau augalinių dalykėlių

 2. Emu taukus – bet kokiu patinkančiu aliejumi, arba ghee sviestu (bet irgi gyvulinis produktas bus). Lanolino nepakeisit niekuo. Žinau kad nemadingas dabar produktas. Bet aš naudoju, juo džiaugiuosi ir kitiems rekomenduoju. Kol kas nė vienas, kas lanoliną išbandė, nesiskundė kad netiko ir nepatiko. Oda jį mėgsta, ir tai ne mūsų galioj pakeisti, kaip ir tai, kad žmogus labiau gyvūnų, ne augalų veislės sutvėrimas… Galite gamintis aliejų-sviestų mišinius be vandeninės dalies, arba išsukti pridedant vandens ar hidroliato jei naudosit sviestmedį, bet bus visai kas kita. 🙂 Dar viena mintis pamąstymui – vilnonius drabužius žiemą vis gi turbūt nešiojate, tiesa? Tai kodėl sužvarbusioms rankoms, odai turėčiau neleist gauti tos apsaugos ir atgaivos, kurios reikia? 🙂 Lanoliną išgauna iš nukirptos avių vilnos, gyvūnai dėl jo nežudomi. Plaukai labai mėgsta priemones su lanolinu…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: