Komentarų: 1

Muilas “Švelnumas“

Muilas dukrai – kad gyvenimas būtų rožėmis klotas….   Ištekėjo mano balandėlė. 023Ypatingai švelnus, su kalio šarmu. Juk ne veltui rytietiškose pirtyse naudoja kalio muilo pastas. Dar vienas eksperimentinis gaminys. Tokiu principu (bet nebūtinai tokiomis pat proporcijomis)  formuluoja receptus, kai nori kad muilo masė lėčiau stingtų. Dalinuosi KNOW_HOW paslaptimi… Lietuvių kalba neteko skaityti apie panašius gaminius. Pabandysiu tokiu būdu suvaldyti rūgštis ir aš. Šįkart man labai reikėjo kad muilas būtų takus, plastiškas. Pilsčiau į formeles. Vos ne vos spėjau; tarpeliai netobulai užpildyti. Nebuvo laiko pakratyti, skubėjau išpilstyt… Va toks rezultatas, nesiskundžiu, receptas gana kaprizingas:002   Tarsi iš muilo gilumos persišviečia vos matomas rausvumas – norėjau ryškiau matomos švelnios rožinės spalvos, bet ir taip gerai. Man gražu!  🙂   Jis dar prabals, ir rausvumas gali labiau išlįsti; būtų gerai… Kaip minėjau, naudojau abu šarmus, NaOH ir KOH.

Aprašymas.  Muilo vandens procentas 38,  pariebinimas  4 proc., kvapai  30 g/ kilogramui aliejų. Priedai: cetilo alkoholis 3 proc. prie aliejų masės, šilko peptidai 1 proc., pieno rūgštis 2 proc., vitaminas E 1 proc., titano dioksidas 2 gramai 1kg aliejų, rausva mica  “Carmine red“ 5 gramai kilogramui aliejų.  NaOH 90 proc. pagal receptą; KOH 10 proc. pagal tokį pat receptą skaičiuoklėje. Gaminau iš 1020 g aliejų (20 gramų – natūralus lanolinas).

EIGA. NaOH, 90 proc. iš skaičiuoklės,  tirpinau vandenyje. Viso NaOH turėjo būti 141,751g., bet man 003reikėjo tik 127,58g.  Vandens viso 387,6 g.:  natrio šarmui panaudojau 287,6 g vandens.

KOH kilogramui tokio pat muilo saponifikuoti reiktų 198,806g. Bet man reikia tik 10 procentų, taigi 19,88 KOH, ir 100 g nepanaudoto vandens. Čia pat supyliau 2 proc. prie aliejų masės pieno rūgšties. Jai neutralizuoti papildomai 0,62g KOH vienam gramui pieno rūgšties, taigi 12,4 g. Viso sunaudojau KOH: 32,28g. Čia pat ištirpinau šilko peptidus.

Kitas variantas skaičiavimams – išskirti svorius, tarkim suskaičiuoti 900g aliejų su NaOH ir 100g su KOH. Tas pats tik iš kito galo.

Eterinius aliejus, keli šaukštai tirpintų aliejų mišinio, titano dioksidą ir vitaminą E taip pat išmaišiau atskirame indelyje.

Pirmiausiai į tirpintus, atvėsusius iki 28-29 laipsnių Celsijaus aliejus supyliau atvėsintą NaOH tirpalą, pamaišiau šaukštu, labai trumpai prasukau blenderiu. Tada supyliau KOH tirpalą, lengvai pamaišiau, ir galiausiai po kelių sekundžių kvapų ir spalvos mišinį. Nuo KOH masė gražiai tolygiai suskystėjo. Buvo vientisa, todėl beveik neplakiau, tik labai labai trumpai. Samčiu pilsčiau į formeles.

Sudėtis:

  • kokosų aliejus  11,76 proc.   (120 g)
  • palmių branduolių aliejus 16,67 proc.   (170 g)
  • kukurūzų aliejus 9,8 proc. (100 g)
  • ricinos aliejus  4,9 proc. (50g)
  • linų sėmenų aliejus 4,9 proc. (5, g)
  • alyvuogių išspaudų aliejus 34,31 proc. (350 g)
  • sviestmedžio sviestas  15,69 proc. (160 g)
  • lanolinas  1,96 proc. (20 g)

Muilo skaičiukai: hard 37; cleans 19; cond 59; bubbly 23; creamy 22; IOD 68; INS 135.  Rūgštys:  lauric 14; myristic 5;  palmitic  9; stearic  8; ricinoleic 4;  oleic  39; linoleic  12; linolenic 3.

Vėliau gaminau kiek pakeitusi aliejus, paspalvinusi tai clorofilu, tai raudonųjų palmių aliejumi – visi variantai gavosi puikūs. Man toks principas patiko.  Oi, pasiilgau muilo gamybos. Šie buvo sumaišyti daugiau nei prieš poirą mėnesių… Šiandien jau radę naujus šeimininkus. Spalva bręstant kaitaliojosi, šviesėjo, paskui vėl patamsėjo. Kaprizingi aliejai, natūralūs eteriniai krečia įvairias išdaigas, o šarmų mišinys vertė muilą prakaituoti iš gėdos pirmas savaites…

001

Reklama

One comment on “Muilas “Švelnumas“

  1. […] sausinanti (man nesiverčia liežuvis sakyti, kad muilas drėkina 🙂 )  Panašiai pernai gaminau muilą dukrai, o dabar šiek tiek pakeičiau darbo eigą, naudojamus aliejus. Juk neįdomu gamint […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: