Komentarų: 1

Atnaujinta: Super kremas-gelis-sviestas kūnui

Oi, laikau špygas, kad neatsiskirtų (nors nepanašu, kad taip galėtų nutikti), nes kremas gavosi nerealus. Ne-re-a-lus. Tikrai! Riebus, tirštas ir kartu drėkinantis; toks truputį keistas savo struktūra ir pojūčiu ant odos: riebus, gana sunkus sudėtimi, ir kartu lengvai besitepantis, lyg gelinis. Mano sena veido oda juo džiaugiasi (nes viską išbandau ant veido – matau, kas patinka ir kas ne; veido oda jautresnė, tai geriau galiu perprasti kaip veikia aktyvai, aliejai ir t.t.).  Ir dirbt labai patogu su šituo emulsikliu. Galima nekaitinti jautrių sudedamųjų, galima pridėt bet kokius priedus, jei tik jų tirpint nereikia, kada tik norisi, ir kiek norisi… Nors nieko prabangaus, labai brangaus jame ir nėra, šitą “kurpalį“ jau įsimylėjau. Taip patiko, kad noriu dar riebesnės sudėties panašų susukti, kad aliejų būtų apie 35 procentus. Jei ir tiek įmanoma, tai tada emulsiklis Ice Blend komplekse su Sclerotium gum,  lecitinu, cetilo alkoholiu ir augaliniu vašku – jėginis derinys.  Kadangi žiemai jau nebeįsivaizduoju kremo be lanolino, čia jo, savaime aišku, irgi yra. Kremas puikiai apsaugo odą, atstato lipidų sluoksnį, saugo nuo išdžiūvimo, maitina, ramina ir drėkina, nuo rankų – ne iškart nusiplauna ir suteikia ilgalaikę priežiūrą odai, taigi vertingas besisukiojančioms virtuvėje ar panašioje vietoje su daug vandens. Stebuklas, ne kitaip. 🙂 P.S. – riebesnis dar geresnis!

WP_20140928_004

“Lengvas“ kremas su Ice Blend

 Gamindama nesudėjau iškart tiek daug – 25 proc. aliejų. Tik kai įsitikinau, kad gerai įsimaišo, pridėjau papildomai jojobos (panašus šalto emulsinimo Ice sunflower skirtas iki 10 proc. aliejų, su lecitinu įsigudrinau sudėti iki 20). Tiesa, gaminant su šituo emulsikliu (jei kiekis pakankamas, kad antgalį apsemtų) plakti geriau ne su mini mikseriuku, o iškart su blenderiu. Nepaveža miniukas. Ir priemonė neturėtų būti rūgštinė, geriau neutralaus pH. Patariama vandenį lengvai pašarminti, jei reikia. Mano hidroliatas buvo truputį rūgštus, todėl jame iškart ištirpinau lengvai šarminančius priedus – šlapalą (urea), Sodium PCA. Įmaišiau lakišių ištrauką, hialuroną, sclerotium gum, vitaminą B3. Pabrinkinau. Atrodė nekaip – lyg pienas sutrauktas. Pašildžiau (nors tai nebūtina,bet šildyti kremai būna geresnės tekstūros ir su “šaltu“ emulsikliu) ir prasukau blenderiu. Nerealus neriebus gelis gavosi – galima iškart vasarą teptis, kieno oda riebi ir aliejų nereikia… Smagiau tirpsta emulsiklis, užpylus pašildytu hidroliatu.

   Kadangi emulsiklį su hidroliatu šildžiau, skysčio iškart pyliau šiek tiek daugiau (plius maždaug 10 procentų). Baigusi gaminti patikrinau, kiek produkto gavosi. Gaminau 200 ir gavau 200 gramų kremo, vadinasi, viskas teisingai. Jei būtų mažiau, papildyčiau iki reikiamo kiekio.

   Aliejinę dalį taip pat pašildžiau, tik be sėmenų ir fitosterolių. Juk reikėjo cetilo alkoholį, vašką ištirpinti, lanoliną ir kokum sviestą. Jei jų nebūtų, galima turbūt pilti į emulsiklio plakinį aliejus ir tiek. Bet – kremų gamyboje šiluma kaulų nelaužo. Naudinga pašildyti dėl daugyhės priežasčių. Tuo pačiu viskas dezinfekuojasi.

Sudėtis, kremas Nr.   1
Ice blend   6
hidroliatas (šlamučių)   50,2
hidrolizuotas keratinas  2
stambiamolekulinis hialuronas  0,5
sclerotium gum   0,5
lakišių hidroglicerininė ištrauka  5WP_20141001_006
urea  1,5

cetyl alkoholis  2
lanolinas  5
vynuogių kaul. aliejus   5
sėmenų  5
kokum sviestas  4
citrinų vaškas  2
lecitinas skystas  1
jojobos aliejus  2
fitosteroliai  2

pantenolis  1,5
vit D3   0,6
Sodium PCA  1
B3   1
Vit E   1

EA    0,6
Cosgard    0,6

Viso:  100 procentų.

     … Tram param!  Ramut ramiausiai susiplaka ir 36 procentai aliejų, ir šis variantas dar smagesnis, tirštesnis, kremiškesnis, bet kartu stebuklingai lengvas. Lecitino daugiau – nuo jo dar labiau drėkiantis, atrodo, lyg būtų savotiško “šlapio efekto“… Nuotraukų dar nėra. 🙂   Yra,  kartu su pavadinimu: Intensyviai drėkinantis kremas su Ice Blend

Sudėtis, kremas Nr. 2

WP_20141001_014

Riebesnis variantas – geltonas nuo šaltalankių, tirštas ir glotnus

Ice blend  6
hidroliatas (dilgėlių, jo pH 6,38, čia labiau tinka šarmingesni)   39,65
hidrolizuotas keratinas 2
stamb. Hialuronas   0,5
sclerotium gum   0,5
lakišių hidr.ištrauka   6
urea   1,25

Cetyl alkoholis  2
lanolinas   5
vynuogių kaul. aliejus    5
sėmenų    5
kokum sviestas  4
sviestmedis   5
citrinų vaškas   2
lecitinas skystas    2,7
avokadų sviestas   5
šaltalankių aliejus   1

pantenolis 1,5

vit D3     0,7
Sodium PCA    2
B3     0,8
Vit E    1

EA    0,6
Cosgard     0,8

Viso:  10o procentų.  Vėl hoidroliato pyliau daugėliau ir sutikrinau svorius baigdama gaminti. Šis kremas geltonos spalvos nuo šaltalankių aliejaus – norėjau, kad būtų skirtingi ir nesupainiočiau.

    Pabaigai:  kaip gi kitaip, veidui JAU IRGI PAGAMINAU.  Aprašysiu atskirai, ten daug daugiau pakeitimų.

   Išvados pagaminus tris panašius kremus:  Ice Blend labai gerai dera su lecitinu ir slerotium gum. Trupoutis stambiamolekulinio hialurono irgi puikiai įsipaišo, nemalonaus lipnumo nėra. Jei hialuronas nenaudojamas – slerotium guma dar dera lartu su lecitinu ir trupučiu guaro gumos, taip sako mokovai. 🙂

Reklama

One comment on “Atnaujinta: Super kremas-gelis-sviestas kūnui

  1. […] priemonių kūno odai pratęsimas, du prabangūs gaminiai su Ice Blend emulsikliu veidui.  Pradedu užuomina, kad […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: