Parašykite komentarą

Šiandien labiausiai noriu…

… nusilenkti kaip japonas. Priglausti rankas prie šonų ir lėtai pagarbiai nusilenkti priešais esančiam žmogui (o gal pasauliui?) visu kūnu. Kaip tą būseną pavadinti? Dėkingumas? Pagarba? Jaučiuosi dėkinga už gražią rudens dieną. Na ir kas, kad saulė nešvietė. Bus dar tos saulės. Esu dėkinga už praturtinantį bendravimą, už tai kad galva vėl pilna naujų minčių. Už tai, kad gavau spyrį į užpakalį – dėl to ir rašau apie tai, ką tiesiog veikiau ir galvojau per dieną. 🙂

Vakar. Ryte išvažiuodama iš namų, į apyrankėje paslėptą dėžutę įsidėjau mažulytį trupinuką vatos, sudrėkintos praėjusią vasarą sukurtu “Geiša“ kvapu. Ruduo, tamsu, niūru; lyg ir galvą pradeda skaudėti… Automobilio pučiamas šiltas oras prisipildė svaigiai atpalaiduojančio anyžių saldumo, ir… regis diena praskaidrėjo. Oras tai liko toks pat, apniukęs; bet kai širdy šviesu, bet koks oras geras. 🙂 Vairuodama mintyse kritikavau savo kūrinėlį. Anyžių ryškiai per daug. Dabar daryčiau kitaip. Metalinė dėžutė keičia kvapą. Užuodžiu metalą. Tas metalas… Jau kurį laiką mastau, kad aromatines medžiagas geriau būtų maišyti stiklo pagaliuku. Metalas trikdo, pats kvepia, reaguoja su kvapiosiomis substancijomis. Labai patogu dirbt su metaline mentele. Bet pauostyt tutbūt tikslausia stiklo pagaliuką… Dar geriau net nei popieriaus juostelė, nes popierius irgi savo kvapą turi.

Man visada labai į svaikatą būna prasilakstyti, įkpėpt Vilniaus oro, perbėgt per prekybos centrą, užsukt į kokią parduotuvėlę ir išbandyt naują kvapą. Tuo vakar diena buvo turtinga. Įdomiausias potyris buvo labai netikėtas ir netikėtoje vietoje. Gavau pasitepti kito gamintojo aliejiniais kvepalais: moteris davė iš savo rankinuko išsitraukus. 🙂  Nesakysiu, nei kieno, nei kokiais. Nenoriu liesti kokybės temos, daryti reklamos ar antireklamos. Ne apie tai dabar. Mane nustebino ir pribloškė to kvapo lipnus saldumas. Regis, tiek nedaug priliečiau riešą. Puiki sklaida. net žemai nuleidus ranką, nuo to kvapo norėjau nosį šaliku užsidengti. Jis buvo toks ryškus, toks persekiojantis, tiesiog dusinantis kaip smaugvirvė. Nebuvo kur tuomet nusiplauti, bet automobilyje turėjau savo kremo. tai gerai ištepiau tą vietą, išmasažavau, kad kuo geriau susimaišytų su kvepalais, ir nusivaliau popierine nosinaite. Tada lengviau atsikvėpiau.

Tai va ką noriu pasakyti: niekada negalėsiu sukurti ir nesukursiu tokių kvepalų, netgi panašių nebus. Jei manęs kas prašys saldžių, labai saldžių – tokius ir darysiu. Bet jie vis vien bus kitokie. Tiesiog saldumą aš suprantu ir uodžiu kitaip, ir rezultatas gaunasi kitoks. Nė kiek neabejoju, kad jei tuos mane smaugiančius gamina – vadinasi, yra žmonių, kurie ne tik juos sukūrė (nes tokius kvapus supranta ir vertina), bet yra dar daugybė kurie tokius nuoširdžiai mėgsta ir nešioja, kuriems tokie kvapai teikia nusiraminimą ir pasitenkinimą. Mano “Geiša“ šiek tiek panaši savo anyžiais ir rytietiškumu, ir net gana saldi – bet kitokia. Aš bandau daryti saldesnius kvapus, nes teoriškai žinau, kad daugelis mėgsta saldžius. Man jie sunkiai pavyksta. Dažnai būnu savim nepatenkinta. Ir nenuostabu, kad tada… ir kitiems nepatinka. Kartu suvokiu, kad nėra tokio kvapo, kuris patiktų visiems; kaip ir nėra tokio kuris visiems nepatiktų. 🙂

O “Kristianoje“ pasisekė išsirinkti ir užsipurkšti ant popieriuko labai mielą kvapą. Linari “Fuoco infernare“ – nežinau, kaip tiksliai išversti. “Prakeikta ugnis“ ar “Pragaro ugnis“ – kvapusis vanduo pradžiugino gražiomis, natūraliomis dūmiškomis gaidomis. Mintyse tuoj pradėjau galvoti, iš ko čia jis; tokiam kvapui kurti Choya Ral tiktų… Kitą sykį reikės išbandyti ant odos. Jau noriu ko nors panašaus. Man patinka ugnis ir dūmai. :). Šiandien bazėje juntamas jų “baltas muskusas“ (arba norlimbanolis) šiek tiek kerpa, kanda; bet kvapas tikrai laabai man gražus.

Va toks keistas straipsniukas. Jei patiks, bus daugiau. 😉

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: