Parašykite komentarą

Mano naujas stebuklingas priešraukšlinis serumas. Rimtai ir juokais apie “teisingą“ kosmetiką bei anti-kosmetiką

Kartais gyvenimas priverčia domėtis gana nuobodžiais teoriniais dalykais. Ką gali gamintojas įdėti į legaliai, pagal visas taisykles gaminamą kosmetikos gaminį, ir ko negali. Nepulsiu teisinti masiniam vartojimui skirtos kosmetikos. Bet ant kryžiaus taip pat nekalsiu. Neretai įvairiuose moterų forumuose, feisbuko diskusijose, kosmetikos apžvalgininkų tinklaraščiuose tenka skaityti – va, matai, vos pačioje sudėtinių dalių sąrašo pabaigoje paminėti gaminiui išskirtines savybes suteikiantys aktyvai. Tai reiškia, kad jų yra mažai ar labai mažai. Girdi, apgaudinėja vartotojus.

Ne taip viskas paprasta. Negalima dėti daug gėrių ne tik todėl, kad gamintojai visų pirma skaičiuoja savikainą ir siekia kuo patraukliau skambančio gaminio aprašymo (šiandieninis pirkėjas ypač gerai “kimba“ ant žodelių “natūralus“, “augalinės kilmės“ ir t.t.) už kiek tik įmanoma mažesnę kainą. Europos sąjungoje yra gana griežtos kosmetikos gaminių formulavimo gairės, kurių privalu laikytis. Didieji gamintojai galbūt kartais gali rekomendacinių formulių nepaisyti, atlikti tyrimus ir įrodyti, kad jų gaminys yra saugus. Mažiesiems tokie tyrimai pernelyg brangiai kainuotų. Taigi, kosmetiniame drėkinančiame kreme gali būti vitaminų ir augalinių ekstraktų iki 5 procentų. Štai kur šuo pakastas…

Iš tas šuo, kąsdamas man į pakinklius, skatina daryti kitaip. Mano siekis ir tikslas – susikurti kiek įmanoma įvairesnio, platesnio poveikio priemones. Esu įsitikinusi (ir neaptikau jokių patikimų tyrimų, radikaliai prieštaraujančių šitam mano požiūriui), kad odai kur kas naudingiau, saugiau ir veiksmingiau kai yra naudojama tokia įvairiapusiška kosmetika – turtinga viskuo. Nėra jokios prasmės gaminti drėkinantį toniką, serumą, kremą, makiažo pagrindą, skystą pudrą ir dar bala žino ką – sau, ir paskui tepti ant veido nesuskaičiuojamus sluoksnius. Jei tik įmanoma, tonikas gali būti ir serumu. Kremas – makiažo pagrindu. Taip geriau dėl paprastos priežasties: oda gauna mažiau konservantų ir įvairių jai ne itin būtinų, bet gamybos procese reikalingų medžiagų. Užtepu vieną sluoksnį konservanto, ne du, mažiau emulsiklių ir visko, kas nebūtina. Tokiu būdu tausoju odą. Netelpu į penkis procentus aktyvų, nė nesistengiu. Šis reikalavimas absurdiškas, apsidraudėliškas,  ne visais atvejais teisingas. Tačiau visada skrupulingai paisau kiekvienos sudėtinės dalies rekomenduojamų naudoti kiekių ir dažniausiai renkuosi vidutinius arba minimalius. Kosmetika neturi dirginti odos, be jokios abejonės. Bet tai, ką aš darau, labiau anti-kosmetika. Kardinaliai priešinga tam, kas guli parduotuvių lentynose.

Gamintojai negali taip elgtis. Jiems reikia, kad gaminiai neišvengiamai kviestųsi į kompaniją dar ką nors. Kad pirkėjas būtų skatinamas kuo daugiau pirkti. Kai naudodavau parduotuvėse pirktus kremus, neapleisdavo mintis – va, šitas jau visai geras, tiktų man, bet reikia dar bent kiek kad būtų riebesnis… Ar labiau drėkinantis…  Ar geriau susigeriantis. Ir vis pažadėdavau sau, kad kitą sykį labiau pataikysiu, o prie turimos priemonės statydavau dar vieną buteliuką. Būdavau priversta pirkti keletą priemonių, kad gaučiau bent jau pakenčiamą rezultatą.

Vakar susimaišiau labai universalų esamas raukšles lyginantį ir nuo naujų susidarymo apsaugantį, tamsius ratilus naikinantį, drėkinantį, kraujotaką gerinantį, maitinantį, antioksidacinį, regeneraciją skatinantį (ir tai dar ne viskas, ką jis veikia) serumą-gelį-kremą paakių odai su dviejų molekulinių svorių hialurono rūgštimis, niacinamidu (vitaminas B3), kofeinu, retinoliu. Aš jau sumažėjo raukšlės? Na, tiesą sakant, “žąsies kojelės“ aplink mano akis ir šiaip gana neryškios. Nes stengiuosi, kad naujos neatsirastų, o esamos kuo lėčiau ryškėtų. Šiame serume itin  daug mažo molekuliniuo svorio hialurono rūgšties. Yra įrodyta, kad toks hialuronas patikimai mažina raukšleles aplink akis, ir tai rimti tyrimai, ne kūmučių plepalai. Tyrimas su efektą demonstruojančiomis nuotraukomis.

Kosmetikos gaminiuose naudojami mažiausiai keturių skirtingų molekulinių masių hialuronai: didelės masės, nuo 500 000 iki 1 500 000 Daltonų; mažos molekulinės masės (angl. žymimas LMW Hyaluronic acid) 80 000 – 110 000 Daltonų; super mažos masės (SLMW HA) iki 50 000 Daltonų; ir ultra mažos masės (ULMW HA) apie 3 000 – 5 000 Daltonų. Ultra smulkus hialuronas pats skvarbiausias. Tačiau kol kas trūksta patikimų tyrimų, patvirtinančių jo saugumą. Manoma, kad šios frakcijos hialuronas galbūt gali skatinti uždegiminius procesus odoje ir netgi spartinti senėjimą. Jei bus proga išbandyti ULMW, tada papasakosiu, ką jaučiau savo kailiu.

Kas blogai su gamintojais? Gaminio sudėtyje privalu parašyti cheminės medžiagos pavadinimą pagal INCI. Tačiau neprivalu nei  nurodyti tikslaus procento, nei koks molekulinis svoris. Ir didelės molekulinės masės hialuronas, kuris irgi yra puikus kosmetinis priedas, veikiantis kaip humektantas, mažinantis sudirgimus, o derinyje su diklofenaku  (nesteroidinis vaistas nuo skausmo ir uždegimo) netgi naikinantis priešvėžines odos keratozes   (tyrimas, naudoti procentai, vaistas;   su nuotraukomis), sukeltas ilgalaikio žalojančio saulės poveikio, tačiau pasiliekantis odos paviršiuje, ir mažos molekulinės mažės hialuronas, kuris neturi humektanto savybių, gali giliau įsiskverbti į odos raginį sluoksnį, gali padėti pernešti kitas veikliąsias medžiagas – jie abu žymimi vienodai. Labai retai ant gaminio apskritai rasite nurodyta, kiek jame yra hialurono. Taigi, parduodama katė maiše. Katė, bet nežinia nei kokios spalvos, nei lyties. 🙂 Smulkesnis hialuronas brangesnis, o į gaminį jo galima  ir dažniausiai patikimam rezultatui gauti reikia įdėti daugiau.

Užsivedžiau, nes pavargstu nuo nepagrįstų teiginių apie “visokius nenatūralius hialuronus“ ir kitus “briedus“ kurie esą visai neveiksmingi,  tėra tik marketinginis triukas ir panašiai. Net namų sąlygomis galima pasigaminti moksliniais tyrimais patvirtinto efektyvumo gaminius. Čia yra estetinės dermatologijos žurnale publikuotas straipsnis apie pagrindinius šiuolaikinės modernios kosmetikos TIKRAI veiksmingus priedus. Tuos pačius, kuriuos sudėjau į savo stebuklingą serumą.

Serumą dar tobulinsiu. Norėsiu, kad būtų kremiškesnis, pridėsiu daugiau aliejų. Dabartinis variantas turi lengvą “liftingo“ poveikį – reiškia, šiek tiek tempia odą. Tačiau tai juntama tik tada, jei nebetepu jokio kito kremo ar pudros. Kol kas naudojuosi, džiaugiuosi, mėgaujuosi kvapu – švelniai kvepia kava ir dar šiuo bei tuo.

WP_20150222_010Pabūsiu gera ir pasidalinsiu receptu. 🙂

Aliejinė dalis:

kavos sviestas  3 proc.

 • Wrinkle blur (raukšlių maskuoklis)  1,5 proc.
 • augalinis skvalanas 1,5  proc.
 • Akai uogų aliejus 2 proc.
 • kavos maceratas alyvuogių aliejuje  1 proc.

Vandeninė dalis:

 • kofeinas  1 proc.
 • SLMW  HA 3 proc.
 • didelės masės HA  0,2 proc.
 • Niacinamidas  2 proc.
 • UltraPureGel (Sclerotium gum)  0,6 proc.
 • ginkmedžio hidrolatas  42,2 proc.
 • šlamučių hidrolatas  35 proc.

Vėsimo fazė:

 • retinolio palmitatas (vitaminas A)  0,2 proc.
 • natūralus vitaminas E     0,5 proc.
 • Vitaminas D 3 ( mano gamintas tirpalas kaprilyje, 12 820 TV viename grame) 1 proc.
 • Resveratrol  (AZ)      2 proc.
 • eteriniai aliejai  0,3 proc.
 • konservantas Leucidal  3 proc.

Naudojau šlamučių ir ginkmedžio hidrolatus – nuostabiai veikiančius kraujagysles, puikius antioksidantus.  Juos papildžiau šlamučių, gauruotųjų švitrūnų (cistų) ir morkų sėklų eteriniais aliejais, o kad išsaugočiau bent kiek kavos kvapo,  pagardinau ir lašu kakavos absoliuto. 🙂  Galėčiau dar daug pasakoti, koks nuostabus tas mano ginkmedžio hidrolatas, kuo geras akai uogų aliejus ar vitaminas D3. Bet šiam kartui tikrai pakaks. 🙂

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: